Pomagają znaleźć kierowcy rozkład lotów samolotu czy odjazdów pociągów. Już od kilku lat nasz telefon komórkowy możemy skonfigurować z samochodem i korzystać z niego bez zestawów głośnomówiących. Tych nowoczesnych rozwiązań jest oczywiście coraz więcej.

Jednym kierowcom to się bardzo podoba, inni wolą bardziej tradycyjne rozwiązania. Informatyka i nowoczesne technologie internetowe wkraczają do aut praktycznie wszystkich segmentów. Stają się wyposażeniem standardowym i dlatego trzeba się z nimi oswoić, a wręcz nauczyć ich obsługi. Dlatego kilka tygodni temu na łamach „Auto Świata” wprowadziliśmy rubrykę Connected Car, w której wyjaśniamy działanie takich systemów, ich przydatność, sposób korzystania w aucie z rozmaitych aplikacji w naszych smartfonach, choćby z poczty internetowej. Najczęściej rubrykę znajdziecie w testach nowych samochodów.

Foto: ACZ / Auto Świat

Zapraszamy także na nasze łamy, do iPada i na oraz na nasz profil na Facebooku. W tej chwili mamy już prawie 90 tys. fanów. Ich liczba rośnie z dnia na dzień. A skoro już jesteśmy przy nowoczesnych mediach, to przypominamy o cotygodniowej wersji Auto Świata na tablety, w której oferujemy odbiorcom nie tylko to, co publikujemy w wersji drukowanej, lecz także dodatkowe zdjęcia i filmy.

Miłej lektury!