A teraz przyjrzyjcie się dobrze zamieszczonym renderom. Tak mogłoby wyglądać BMW, które chciałoby rywalizować z Porsche 918 Spyder, Ferrari LaFerrari czy Pagani Zondą R. Niestety, to nie oryginalny projekt działu designu BMW, a wizja znanego nam już projektanta Khyzyla Saleema.

Tym razem zdolny designer połączył cechy sportowego BMW z fantastyczną bryłą Pagani Zonda R. Długi przód z poszerzonymi nadkolami oraz aerodynamiką nadaje wręcz wyścigowego charakteru, a centralnie umieszczony silnik tuż za plecami pasażerów tylko podgrzewa atmosferę. Jaki mógłby być to motor? Patrząc na obecną gamę silnikową BMW to zapewne podwójnie turbodoładowane V12 o mocy ok. 800, 900, a może 1000 KM? Przydałby się jeszcze dodatkowy motor elektryczny, który dostarczałby natychmiast moment obrotowy z samego dołu.

Czy ten projekt nie wygląda dziko i interesująco? Może po premierze BMW M8, niemiecki producent w końcu pokusi się o zaprojektowanie prawdziwego superauta z krwi i kości. Od czasów BMW M1 widzieliśmy tylko koncepcyjny model Nazca na początku lato 90-tych...