Lista motoryzacyjnych modeli z Lego z miesiąca na miesiąc jest coraz dłuższa. Miłośnicy czterech kółek i klocków przedstawiają najróżniejsze pomysły, od Ferrari F40 przez wyścigowe Porsche 917 czy na Polonezie kończąc. Część z pomysłów weszła w życie, na przykład Caterham 620R czy Ford Mustang. Dostępna jest kolekcja wyścigowych aut z serii WEC.

Najnowsza propozycja, na którą mogą głosować internauci to BMW M3 E30. Samochód z Lego prezentuje się fantastycznie, a to dzięki prostej bryle nadwozia, którą można odtworzyć z kwadratowych elementów. Samochód pod maską kryje czterocylindrowy silnik z oznaczeniem BMW Motorsport, ma charakterystyczne okrągłe lampy, pionowe wloty na grillu, spojler, poszerzone nadkola, a w jednej z wersji nawet szyberdach. Pomysłodawca Dani87 zbudował trzy wersje w różnych kolorach i na różnych felgach.

Jak wam się podoba projekt? Jeśli chcielibyście mieć taki u siebie na półce to są dwa wyjścia: 1) zabieracie się za budowę według własnej koncepcji 2) głosujecie ze znajomymi na projekt Daniego87, który mógłby trafić do oficjalnego obiegu. Jest jeszcze jedna opcja... Napiszcie do autora, aby udostępnił wam instrukcje składania BMW...