Najnowsza Honda Civic będzie pierwszym modelem z czerwonym logo i oznaczeniem Type R oficjalnie oferowanym w USA. Ten fakt zachęcił szefów amerykańskiego przedstawicielstwa marki do przekazania pierwszego egzemplarza z numerem seryjnym 01 na aukcję charytatywną. Honda w Stanach Zjednoczonych od 25 lat współpracuje z Pediatric Brain Tumor Foundation – fundacją niosącą pomoc dzieciom z guzem mózgu i tym razem cały dochód ze sprzedaży samochodu ma zostać przekazany na rzecz chorych dzieci.

Samochód w niebieskim kolorze ze spektakularnym skrzydłem, potrójnym wydechem i wnętrzem z czerwonymi akcentami już znajduje się w USA. Wyposażony jest w dwulitrowy turbodoładowany silnik benzynowy o mocy 310 KM, dzięki któremu z czasem 7 min 43,8 s niedawno został królem Nürburgringu wśród samochodów z przednim napędem. Obok dźwigni zmiany biegów widnieje plakietka z numerem 00001, także VIN pojazdu potwierdza wyjątkowość samochodu, który czeka na zwycięzcę licytacji. Tu znajdziecie link do aukcji.

W poniedziałkowe popołudnie naszego czasu cena Civica wynosiła 200 tys. dolarów, ale aukcja kończy się dopiero 15 czerwca, więc można się spodziewać, że kwota wzrośnie i może przekroczyć w przeliczeniu nawet milion złotych czyniąc ten egzemplarz najdroższym Civicem na świecie. Jeśli chcecie dołączyć do licytacji, to mamy złą wiadomość – mogą w niej wziąć udział tylko obywatele USA, którzy ukończyli 18 lat.