Wybierz samochód

Citroen DS5

Citroen DS5

Citroën DS5 to francuski samochód klasy premium, który łączy niektóre cechy minivana oraz kombi klasy średniej. W rzeczywistości jest to 5-drzwiowy hatchback i dość sporych rozmiarach i wadze (ok, 1,5 tony, lecz wersja hybrydowa potrafi ważyć powyżej 1,8 tony).

Został on wprowadzony w 2011 roku jako trzeci model gamy DS, jednak w przeciwieństwie do poprzedników, nie jest on oparty na analogicznym modelu o niższym poziomie prestiżu. Auto bazuje na płycie podłogowej Peugeota 3008. Wyposażenie podstawowe auta jest zadowalające a lista dodatkowych opcji zawiera wiele luksusowych pozycji. W DS4 wygodnie pojedzie 5 osób a bagażnik pomieści 468 litrów bagażu (1288 l w przypadku złożenia II rzędu siedzeń).

Jednostki napędowe to benzyniak o pojemności 1,6 litra i mocy 156 lub 200 KM opracowane przy współpracy z BMW, bądź diesle HDI o pojemności 1,6 lub 2 litry i mocy odpowiednio 112 i 163 KM. Dostępna jest także wcześniej wspomniana wersja hybrydowa. Najmocniejszy diesel jest wspomagany 37-konnym silnikiem elektrycznym i ma napęd na obie osie. W pozostałych wersjach, napędzana jest przednia oś.

W 2015 roku auto poddano liftingowi, który objął lekką zmianę przedniego pasa oraz lampy. Lekko przemodelowano także wnętrze, w którym zastosowano ekran dotykowy. Od tamtej pory DS 5 jest sprzedawany jako flagowy model nowej marki utworzonej przez Citroëna – DS.

Citroen DS5 - generacje

Citroen DS5 - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!