Na Górnym Śląsku Opel Kanclerz przekazał miastom Ruda Śląska oraz Chorzów dwie Astry, które były wykorzystywane przez zespół do pobierania próbek od osób objętych kwarantanną. Opel Kanclerz udostępnił także Opla Corsę i Opla Combo Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie w Zabrzu. Samochody te służyły do dostarczania paczek żywnościowych osobom przebywającym na kwarantannie oraz dowożenia im niezbędnych leków. Kolejna Astra wspierała gliwicką Straż Miejską w ogłaszaniu przy pomocy megafonu ważnych komunikatów dotyczących sytuacji związanej z pandemią. Przekazywanie klientom darmowych płynów do dezynfekcji, dostarczenie materiałów na maseczki ochronne oraz darmowa kawa dla służb, które dbają o nasze zdrowie i życie to kolejne działania podjęte przez tego dealera.

Na Pomorzu Opel Dowbusz przekazał do użytkowania nowego Opla Movano na potrzeby Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Serwis Haller udostępnił pomorskim szpitalom w Gdańsku, Gdyni i Wejherowie największego Opla z gamy – Movano. Ponadto pracownicy tego serwisu osobowymi Oplami robili zakupy i dowozili je osobom starszym.

W Małopolsce Opel Marimex z modelem Vivaro uczestniczył w programie pomocy Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Krakowie. Grupa Mago przekazała Opla Astrę dla Szpitala Specjalistycznego w Pile. Samochód ten jest wykorzystywany do przewożenia próbek od pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem oraz jako środek transportu dla personelu medycznego.

Na Dolnym Śląsku dzięki Car Center z Wrocławia Ople wspomagały program Agencji Badań Medycznych „QUARANTINE 2020” realizowany przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. Samochody te ułatwiały dojazdy medykom prowadzącym badania nad skutecznością nowej terapii mającej pomóc w walce z koronawirusem, do chorych na COVID-19.

Od początku pandemii marka Opel i jej dealerzy pozostają do dyspozycji swoich klientów zgodnie z hasłem „Jesteśmy otwarci, ponieważ ludzie na nas liczą”.

Dealerzy marki Opel i ich pracownicy pomagali nie tylko materialnie, ale także wnosili ducha nadziei, optymizmu i energii. Przesłanie to idealnie ilustrował gigantyczny uśmiech i hasło „Będzie Dobrze” umieszczone na fasadzie salonu M&M Cars w Warszawie.