DS to francuska marka rodem z Paryża, która została powołana do życia 1 czerwca 2014 r. Marka DS należy do koncernu PSA Peugeot-Citroen. Francuski gigant chce dzięki niej powrócić na rynek samochodów luksusowych.

Obecnie na rynku polskim oferta obejmuje trzy modele: DS 3, DS 4 (oba jeszcze z logo Citroena) oraz nowego DS 5. Gama DS to samochody wyróżniające się designem i wysokiej jakości materiałami oraz nowoczesną technologią. Od swojego debiutu rynkowego do dzisiaj marka sprzedała 500 tys. samochodów.

A co zmieniło się w DS 5, w porównaniu z oferowanym dotychczas Citroenem DS 5? Zamiana szewrona, czyli logo Citroena, na znak DS to nie jedyna zmiana. Gruntownie zmodyfikowany pas przedni zmienił charakter samochodu. Auto jest bardziej zwarte i nieco "ugrzecznione". Reflektory są teraz dostępne w technologii Xenon Full LED, a nadwozie zyskało nowy kolor – Ink Blue. Z kolei we wnętrzu DS proponuje nowy wzór tapicerki.

Deska rozdzielcza została uporządkowana. Zniknęło 12 przycisków, za to pojawił się nowy dotykowy ekran z dostępem do wielu funkcji – od systemu nawigacji po muzykę. Również wyposażenie seryjne godne jest charakteru samochodu, a zawiera m.in. fotele z masażem i pamięcią położenia, system muzyczny Denon, dwustrefową klimatyzację, elektrochromatyczne lusterko wewnętrzne czy wyświetlacz head-up.

Wśród silników dla DS 5 dostępne będą w Europie cztery diesle i jeden motor benzynowy, wszystkie spełniające normy Euro 6. Pod koniec roku pojawi się mocniejsza „benzyna” – 210-konna jednostka THP z 6-biegową skrzynią i systemem start/stop.

Oczywiście nie zabraknie napędzanej na cztery koła 200-konnej hybrydy łączącej silnik Diesla z motorami elektrycznymi, która zużywa średnio 3,5 l/100 km.