Odmiana kombi stanowi uzupełnienie oferty Tipo, co oznacza powrót Fiata do segmentu C. W polskich salonach dostępna jest już odmiana sedan, wkrótce pojawi się hatchback i prezentowane kombi.

Pod względem wymiarów kombi ma 457 cm długości, 179 cm szerokości i 151 cm wysokości. Pojemność bagażnika wynosi 520 litrów. Dzięki zastosowaniu niskiego progu załadunkowego samochód sprawdzi się idealnie przy załadunku większych paczek. Płaszczyzna jest regulowana: można ją obniżyć, by zwiększyć pojemność wnęki ładunkowej i zablokować przy 40°, by umożliwić załadunek w dolnej części.

W dwóch bokach bagażnika  znajdują się ruchome przegrody boczne, ułatwiające przewożenie drobnych przedmiotów i zwiększające dodatkowo w razie konieczności  szerokość bagażnika. Roletę bagażnika można z łatwością złożyć nawet jedną ręką i umieścić pod podłogą bagażnika. Dwa światełka, dwa wieszaki na torby i cztery punkty mocowania ładunku umieszczone na podłodze przydają całości wyjątkowej praktyczności.

Dodatkowo, jeżeli 520 litrów pojemności nie wystarczy, można  złożyć dzieloną kanapę tylną 60/40 typu "flip and fold", zapewniając jednolitą płaszczyznę załadunkową o długości 1,80 m, na wypadek  konieczności przewożenia  wyjątkowo długich przedmiotów.

Podczas salonu samochodowego w Genewie włoska marka po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowała również Fiata Tipo z nadwoziem typu hatchback. Samochód ma 4370 cm długości, 179 cm szerokości i 150 cm wysokości. Pojemność bagażnika wynosi 420 litrów.

Pod maską nowego Fiata Tipo znajdą się: silniki turbodiesel 1,3 Multijet o mocy 95 KM i 1,6 Multijet o mocy 120 KM, dostępne również w wersji „ECO” oraz benzynowy silnik 1.4 16v Fire o mocy 95 KM, 1.4 T-Jet o mocy 120 KM i 1.6  E-torQ o mocy 110 KM. Ofertę uzupełnia jednostka napędowa 1.4 T-Jet o mocy 120 KM o podwójnym zasilaniu: benzyna i LPG.

Samochód oferuje bogate wyposażenie. Na pokładzie można znaleźć między innymi system UConnectTM 7’’HD LIVE  z 7-calowym wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości i ekranem dotykowym z funkcją szybkiego przesuwania – działającym podobnie do nowoczesnych tabletów. Dodatkowo na pokładzie znajdzie się system najnowszej generacji  z połączeniem Bluetooth do zestawu głośnomówiącego i streamingu audio, czytnikiem SMS, sterowaniem głosowym, gniazdem Aux i wejściem USB z obsługą iPod, przyciskami na kierownicy i - na zamówienie - kamerą cofania oraz zintegrowaną nawigacją TomTom 3D.

Ceny nowego Fiata Tipo w wersji hatchback i kombi nie są jeszcze znane. Odmiana sedan została wyceniona na poziomie 42,6 tys. zł.