Nowy Ford Kuga będzie mógł być wyposażony w system automatycznego parkowania prostopadłego Ford Perpendicular Parking, nową wersję systemu unikania kolizji Active City Stop oraz adaptacyjny system oświetlenia głównego, zapewniający optymalną widoczność. Wśród innych wyrafinowanych technologii znajdziemy także bezdotykową obsługę klapy bagażnika oraz inteligentny napęd na wszystkie koła.

- Nowa Kuga to najnowocześniejsze systemy i rozwiązania oraz technologie zapewniające kierowcy łączność, komfort, bezpieczeństwo i świetny styl na szosie – powiedział Joe Bakaj, wiceprezes ds. rozwoju produktu, Ford of Europe. - Wyrafinowany restyling dał temu modelowi także świeżość i nowoczesność wyglądu, podczas gdy SYNC 3 pozwala kierowcy na łączność ze swym samochodem i ze zintegrowanymi urządzeniami w bezprzewodowy sposób, który jeszcze kilka lat temu uważano za niemożliwy.

W tym roku Ford wprowadza do sprzedaży SUV-y Kuga i – większy – Edge po tym, jak w ub.r. zaprezentował odświeżony model EcoSport. Ford rozbudowuje i wzmacnia swą paletę SUV-ów zgodnie z prognozą analityka sprzedaży IHS, że obrót w segmencie SUV wzrośnie w Europie do roku 2020 o 27 proc. na tle wszystkich innych rodzajów aut.

Nowe modele Kuga oraz Edge są wśród pięciu nowych lub modernizowanych modeli Forda, które w ciągu najbliższych 3 lat wejdą do walki o klientów w segmencie SUV i crossover.

Kuga była modelem, który poprowadził ofensywę Forda w europejskim segmencie SUV w roku 2008. W roku 2015 jego sprzedaż sięgnęła rekordowych 102 000 sztuk – o 19 proc. więcej niż w roku 2014. Ford spodziewa się w roku 2016 po raz pierwszy przekroczyć sprzedaż 200 000 SUV-ów w Europie – co oznacza wzrost o ponad 30 proc. wobec roku 2015.

W Genewie debiutuje także koncepcyjna wersja przyszłego modelu Ford Kuga Vignale, ukazująca przyszłość luksusowych wersji SUV-ów Forda w Europie, charakteryzująca się wyjątkowym, wyrafinowanym designem i wyposażeniem. Dzięki wersjom Kuga Vignale oraz obficie wyposażonej Titanium Ford oferować będzie najszerszą paletę sportowego modelu Kuga w swej historii.