Podczas niemieckich targów branży gamingowej Gamescom producent Gran Turismo Sport zaprezentował kolejny zwiastun najnowszej części legendarnych wyścigów na PlayStation. Tym razem możemy zobaczyć jak wygląda akcja pod osłoną nocy. Na torze Nurburgring ścigają się samochody klasy GT3, a głównym bohaterem jest Audi R8, które spotyka po drodze BMW M6.

Graficznie najnowsze Gran Turismo Sport robi niesamowite wrażenie. Detale załamania światła i cieni są już tak bliskie realizmowi, że momentami trudno się połapać czy patrzymy na relację z prawdziwego wyścigu, czy jeszcze na grę. Zobaczcie sami.

Światowa premiera Gran Turismo Sport na PlayStation 4 zaplanowana jest na 17 października 2017 r. Dzień później gra zostanie wprowadzona na rynek polski i powiemy wam, że nie możemy się już doczekać pierwszych testów.

Producenci skoncentrowali się na motorsportowym aspekcie motoryzacji oraz sim racingu, który stale się rozwija i ewoluuje. Podejrzewamy, że sfera multiplayer powinna więc być bardzo dobrze rozwinięta. Myślimy, że najwięcej do powiedzenia na temat mógłby mieć Nikodemem Wiśniewskim - profesjonalnym sim racerem teamu Feeder Ragnar Simulator i finalista GT Academy.

Niestety nie udało nam się zdobyć żadnych konkretnych informacji na ten temat. Poproszono nas o jeszcze chwilę cierpliwości i wkrótce wszystkiego się dowiemy. Zatem nie pozostaje nam nic inne jak czekać na premierę Gran Turismo Sport oraz polskie akcenty związane z grą.