Imponująca sylwetka

Projektując Lexusa RX zadbano o harmonijne połączenie siły i piękna. Spektakularną

linię nadwozia cechuje duża dynamika, a intrygujące detale karoserii niezawodnie przyciągają spojrzenia. Nowoczesny, minimalistyczny design sylwetki samochodu jest spójny, a wszystkie elementy karoserii tworzą stylistyczną jedność.

Znakiem rozpoznawczym Lexusa jest charakterystyczna atrapa chłodnicy w kształcie klepsydry. W modelu RX jej kształt przybrał wyrafinowaną i zdecydowaną formę, a rama osłony wlotu powietrza zbiega się optycznie z liniami biegnącymi od strony zderzaka.

Wrażenia mocy dopełniają fenomenalne przednie reflektory z systemem adaptacyjnych świateł drogowych (AHS) BladeScan. To rewolucyjne rozwiązanie zwiększa widoczność i bezpieczeństwo na drodze. Blade Scan AHS sprawia, że znacznie wcześniej można dostrzec znaki drogowe i pieszych: podczas nocnej jazdy pieszych widać z odległości aż 56 metrów.

Zobacz, dlaczego warto kupić RX Final Edition

Wnętrze, które rozpieszcza

Każda podróż Lexusem RX to niesamowite przeżycie. Przestronny SUV zapewnia kierowcy i pasażerom niedościgniony komfort, pozwalając zrelaksować się w każdej trasie.

Wentylowane, obszyte skórą fotele z pamięcią ustawień oraz najnowocześniejsze multimedia z systemami Apple CarPlay/Android Auto to zaledwie przedsmak tego, jak bogate wyposażenie posiada ten samochód dostępny również w wyjątkowej wersji F SPORT.

Oferując maksymalny poziom komfortu, niesamowitą przestronność oraz starannie wykonaną i wyciszoną kabinę, Lexus RX w pełni zasłużył na nagrodę Driver Power Award przyznawaną przez Auto Express.

Nowoczesne technologie

Pakiet Lexus Safety System +2 gwarantuje wysokie poczucie bezpieczeństwa. Ten innowacyjny system został zaprojektowany tak, by chronić kierowcę, pasażerów oraz osoby w innych pojazdach i pieszych. Lexus Safety System uzupełnia i wzmacnia umiejętności prowadzącego, stanowiąc wręcz dopełnienie jego zmysłów. Dzięki temu nawet w najdłuższej podróży można panować nad sytuacją na drodze.

Lexus RX zapewnia pełną, intuicyjną komunikację ze smartfonem. Dotykowy ekran o przekątnej 12,3” oferuje możliwość połączenia z telefonem poprzez system Apple CarPlay lub Android Auto.

Niezwykle klarowne brzmienie muzyki w nowym Lexusie RX zapewnia system audio Mark Levinson składający się z 15 głośników. We wnętrzu samochodu można się poczuć jak we własnej, kameralnej sali koncertowej.

Dynamiczne osiągi

Samochód jest dostępny w dwóch wersjach silnikowych. Pierwsza, RX 300, opiera się na turbodoładowanym silniku benzynowym o pojemności dwóch litrów. To nowoczesna konstrukcja dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu sterowania fazami rozrządu, pozwala na niższe zużycie paliwa. Moc tego silnika wynosi 238 KM, a maksymalny moment obrotowy to 350 Nm.

Opcją jest wersja o RX 450h z samoładującym elektrycznym napędem hybrydowym. Układ bazuje na 3,5-litrowym silniku benzynowym V6 oraz dwóch mocnych silnikach elektrycznych. Cały układ dysponuje mocą 313 KM co przekłada się na świetne osiągi i jednocześnie minimalizuje negatywny wpływ na środowisko. Napęd elektryczny nie potrzebuje mocy ze źródła zewnętrznego - jest doładowywany w trakcie jazdy, zwłaszcza podczas hamowania i wytracania prędkości.

Napęd na wszystkie koła, E-FOUR, dostępny w hybrydowym Lexusie RX 450h pozwala na jazdę w wyjątkowo wymagających warunkach. Daje kierowcy pewność prowadzenia przy zmniejszonej przyczepności nawierzchni oraz stabilizuje pojazd podczas pokonywania zakrętów.

Niesamowite prowadzenie

W Lexusie RX zastosowano rozwiązania, dzięki którym prowadzi się on wyjątkowo bardziej komfortowo. Warto tu wspomnieć o systemie Active Cornering Assist (ACA), tłumiącym podsterowność podczas przyspieszania na zakrętach. Usprawniono też zestrojenie ESP (elektronicznego systemu wspomagania układu kierowniczego), co zaowocowało lepszym wyczuciem kierownicy w każdych warunkach. Dzięki temu samochód niezawodnie podąża optymalnym torem jazdy.

Zmodyfikowane amortyzatory Lexusa RX wyposażono w nowy system kontroli tarcia Friction Control Device (FCD), który niweluje drgania o wysokiej częstotliwości, powodowane ubytkami i nierównością nawierzchni dróg. Ulepszona konstrukcja ułatwia łagodne pokonywanie ciasnych zakrętów i znacznie zwiększa pewność prowadzenia.

Świetny czas na zakup

Poczucie komfortu w każdej, nawet najdłuższej podróży jest bezcenne, za Lexusa RX trzeba jednak zapłacić. Nie oznacza to niebotycznego wydatku: bardzo bogato wyposażone egzemplarze w specjalnej ofercie Final Edition są dostępne na wyjątkowo korzystnych warunkach w Leasingu KINTO ONE. Warto zdecydować się na zakup już teraz, bo tak atrakcyjna okazja może się nie powtórzyć.