Autko stylizowane jest na najlepsze luksusowe marki i występuje w dwóch wersjach – Premium i Phanton. Pierwszy z nich został wyposażony w najbardziej zaawansowane funkcje technologiczne, drugi zaś posiada prostszy interfejs użytkownika.

Odbiorcami samochodzików są dzieci w wieku 1-6 lat, zespół produkcyjny Henes wyposażył swoje auta w szereg dodatkowych funkcji, aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa podczas jazdy. Auto wyposażone więc jest w system, który wykrywa wszelkie niebezpieczne lub anormalne sytuacje takie jak manewry na stokach czy nierówne powierzchnie, przeciążenie lub przeładowanie, umożliwiając swemu systemowi kontrolującemu na aktywne przeprowadzenie awaryjnego hamowania lub zatrzymanie pojazdu.

Do tego pojazd oferuje trzy tryby jedny, dwa tryby hamowania (automatyczny i ręczny), inteligentny hamulec elektryczny, elektroniczny system START/STOP i pasy bezpieczeństwa.

Za konfort jazdy odpowiada niezależne zawieszenie wszystkich czterech kół, funcja automatycznego prostowania kierownicy, a dzięki dwukanałowemu pilotowi zdalnego sterowania rodzić może w każdej chwili przejąć kontrolę nad pojazdem.

W celu zapewnienia dzieciom jeszcze lepszego komfortu jazdy, Henes M7 posiada: wyprofilowane skórzane siedzenie, odtwarzacz MP3 (USB, MiniSD, AUX), 3 głośniki, światła LED przednie i tylne oraz wiele innych unikalnych elementów wyposażenia.

Dodatkowo Henes M7 jako pierwszy na świecie zaadaptował elektroniczny pedał zmiennego przyspieszenia i pedał hamulaca, co pozwala na tak precyzyjną kontrolę przyspieszenia i hamowania jak w prawdziwym pojeździe silnikowym.

Dystans możliwy do pokonania na pełnym naładowaniu baterii wynosi 12 km, a maksymalna prędkość to 8 km/h.

Henes H7 Premium został wyceniony na 2 999 zł, natomiast jego tańsza wersja Phanton kosztuje 2 699 zł.