Wybierz samochód

Maserati GranCabrio

Ikona samochodu

Maserati GranCabrio to luksusowy samochód sportowy GT produkowany przez włoską markę. Auto pojawiło się w 2010 roku i tak naprawdę jest odmianą cabrio modelu GranTurismo.

Za jego nadwozie również odpowiada Pininfarina, a stylistyka jest bardzo dynamiczna z nutą agresji. Tak jak w innych modelach, tu również na obu błotnikach za przednimi kołami można znaleźć charakterystyczne „skrzela”. Dach można rozłożyć w ciągu 28 sekund jadąc przy tym do 30 km/h.

Pokrewieństwo zarówno techniczne jak i stylistyczne z Ferrari nie jest przypadkowe, bowiem obie marki należą do koncernu Fiata i współpracują ze sobą. Po faceliftingu auto zyskało jeszcze bardziej dynamicznego kształtu i zadziornego charakteru.

Podstawową jednostką GranCabrio jest 4,7-litrowa V8-ka o generująca 450 KM. Wersja Sport rozwija o 10 KM więcej, a odmiana MC dysponuje taką samą mocą co pośredni model. Jednak MC został wyposażony w inny układ wydechowy, dodatkowe ospojlerowanie oraz sportowe zawieszenie i skrzynię biegów. Tylne koła napędza są za pośrednictwem 6-stopniowego automatu.

Maserati GranCabrio - generacje

Maserati GranCabrio - powiązane artykuły