Wybierz samochód

Mercedes Viano

Mercedes-Benz Viano (W639) to osobowy van należący do segmentu K. Auto zadebiutowało w 2003 roku, jako następca osobowej wersji klasy V (W638), której towarowa odmiana Vito, była kontynuowana przez jej drugą generację.

Mercedes Viano miał nadwozie stylistycznie zbliżone do niego mniejszego Vaneo. W zależności od konfiguracji, tylne boczne drzwi mogły znajdować się z prawej, lub po obu stronach. Viano dostępny był w 2 warianatach rozstawu osi, przez co mógł przewieźć od 6 do 9 osób w zależności od wariantu. Wnętrze jest bardzo przestronne i zapewnia każdemu z pasażerów odpowiednią ilość miejsca. Często widuje się Vaneo w roli auta do przewozu VIP-ów, a m.in. w Polsce – jako pojazd Biura Ochrony Rządu.

W 2010 roku przeprowadzono face lifting vana Mercedesa. Modernizacji poddano pas przedni, zawieszenie oraz wnętrze, a oprócz tego wzmocniono dotychczasowe silniki. Dzięki odświeżeniu, Vaneo wyglądał zdecydowanie bardziej atrakcyjnie i prezentował się bardziej elegancko.

Wśród jednostek napędowych, pod maską Mercedesa pracowały widlaste „szóstki” o pojemności 3.2, 3.5 oraz 3.7 litra, które rozwijały kolejno 190 lub 218, 258, 231 KM. Z kolei silniki wysokoprężne CDI z biegiem lat zmieniały swoją moc – jednostka 4-cylindrowa 2.2 występowała początkowo w odmianie 109- oraz 150-konnej, które po liftingu osiągały kolejno 116 i 163 KM. Wtedy też do oferty dołączyła odmiana 136-konna. Z kolei 3-litrowy silnik V6 generował pierwotnie 204, a po 2010 roku – 224 KM.

Moc kierowana była na tylne lub wszystkie koła (4MATIC dostępny był jedynie z dieslami) za pomocą 5-biegowego automatu lub skrzyni manualnej o 6 przełożeniach. W 2014 roku zakończono produkcję Mercedesa Viano, a jego następcą została reinkarnowana klasa V (W447).

Mercedes Viano - generacje

Mercedes Viano - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!