Wybierz samochód

Mini coupe

Ikona samochodu

MINI Coupe to niewielkie coupe produkowane przez koncern BMW. 2-osobowe auto zadebiutowało w 2011 roku, ale nie dość że premiera odbyła się bez większego rozgłosu, to jeszcze model został przyjęty bardzo chłodno na rynku.

Coupe jest dłuższe i zdecydowanie niższe od hatchbacka, a auto wyróżnia szybko opadająca linia dachu. Z tyłu znajduje się spojler, który można było wysunąć guzikiem, lub robił to automatycznie komputer, gdy kierowca przekraczał 80 km/h. Wnętrze jest trochę bardziej nastawione do bardziej sportowego charakteru auta – jest dosyć ciasno, możemy znaleźć wiele sportowych akcentów, a za fotelem nie ma II rzędu siedzeń. Dzięki temu udało się wygospodarować 280 litrów przestrzeni bagażowej.

Pod maską mógł pracować 1,6-litrowy benzyniak o mocy odpowiednio 122, 184 lub 211 KM. Jedyny, 2-litrowy diesel generował 143 KM. Wszystkie jednostki były łączone ze skrzynią manualną o 6 przełożeniach, a za dopłatą dostępny był także automat Steptronic.

Mimo sportowego nastawienia auta, mocnych silników oraz lepszego prowadzenia, dzięki niższemu środkowi ciężkości, Coupe nie odniósł sukcesu na rynku i w 2015 roku MINI zdecydowało o wycofaniu auta z oferty.

Mini Coupe - generacje

Mini Coupe - powiązane artykuły