Wyścigowy świat nieustannie idzie na przód i nie mamy na myśli technologi. Jej rozwój jest naturalną koleją rzeczy. Pojawia się inny czynnik, który bez wątpienia po części przyciąga fanów do paddocków i motywuje fotoreporterów do uwieczniania właśnie tych konkretnych samochodów. Mianowicie ich wygląd.

Kiedyś na fabrycznym lakierze widniał tylko numer startowy, następnie swoje 5 minut miały koncerny tytoniowe i alkoholowe i był to czas rozkwitu sportów motorowych, ale z dbałości o zdrowie społeczeństwa zabroniono reklamowania tego typu produktów. Teraz niezależnie od dyscypliny, czy są to wyścigi czy rajdy, samochody przypominają jeden wielki baner reklamowy. BMW jednak zdecydowało się podążać inną drogą. W listopadzie tego roku podczas Pucharu Świata w Makau w klasie GT3 wystartuje ich nowe BMW M6 w barwach zaprojektowanych przez młodego chińskiego artystę Cao Fei.

Na samochodzie nie znajdziemy logo partnera, praca Cao jest wizualizacją szybkości zmian w Chinach połączonych z ich tradycją i przeszłością. Dominuje w niej karbonowa czerń pozbawiona połysku, włączając samochód do świata cyfrowego.

"Dla mnie światło reprezentuje myśli, ponieważ prędkość myśli nie może być mierzona, BMW z numerem #18 kwestionuje istnienie granic ludzkiego umysłu. Weszliśmy w nowy wiek, gdzie umysł bezpośrednio kontroluje przedmioty takie jak statki bezzałogowe czy sztuczna inteligencja. Elementy te są kluczem do otwarcia bramy do nowego wieku " - powiedział chiński artysta.

Olaf Kastner, prezes i dyrektor generalny BMW Group w Chinach, dodał, że jego firma z dumą prezentuje pierwszy „Art Car” BMW zaprojektowany przez chińskiego artystę Cao Fei, który jest zdecydowanie najmłodszym pracownikiem biorącym udział w ich projekcie. "Jest solidnym przykładem zaangażowania firmy BMW Group w promowanie nowego pokolenia chińskich artystów, którzy nie tylko aktywnie kształtują przyszłość, ale również rozwijają silne związki społeczne z Chinami poprzez inicjatywy na rzecz zaangażowania w kulturę,”

Jako że motywem przewodnim jest wygląd zewnętrzny wyścigowego BMW, nadmienimy tylko że model GT3 jest napędzany przez silnik V8 o pojemności 4,4 l i mocy 585 KM. Jego całkowita waga wynosi 1300 kg bez kierowcy, a prędkość maksymalna to 280 km/h.

Nurtuje nas coś innego. Przyglądamy się matowo-czarnemu M6, które bez wątpienia jest ładne, ale nie możemy dostrzec tej prędkości zmian i chińskiej historii. Jeżeli dostrzeżecie to co autor miał na myśli prosimy o pozostawienie tego w komentarzu.