Nie wierzycie, że samochód może nie wymagać wkładu finansowego. My wzięliśmy na warsztat Opla Zafirę sprowadzonego z zagranicy – i wcale nie był on kupiony w najtańszym komisie – taka dobra średnia. Ciekawi jesteście, co w nim znaleźliśmy?

Dobre i trwałe benzyniaki bez turbo. Staramy się odpowiedzieć na pytanie, czy warto interesować się „przestarzałymi” konstrukcjami i co ewentualnie wybrać.

Bez klimy nie pojedziesz! To, że klimatyzacja przestaje chłodzić, może mieć wiele przyczyn. Najczęstszą z nich jest ubytek czynnika chłodzącego. Dla nowych układów jest to szczególnie niebezpieczne.

Nasi reporterzy odwiedzili belgijski Słomczyn. Plac pod Antwerpią, to ponoć największa giełda w Belgii, a nawet tej części Europy. Każdego miesiąca trafiają tutaj tysiące aut, a organizatorzy obiecują „100 procent satysfakcji”. Przyjeżdżają tutaj także prywatni sprzedawcy, ale jest ich jak na lekarstwo. Poza tym od razu oblegani przez miejscowych handlarzy. Są tam jednak głównie zajechane samochody od „zawodowców”, których Belg już nie kupi.

Ignorujesz usterki? Zapłacisz podwójnie. Co nam psuje DPF? Każdy nowy diesel musi mieć filtr zatrzymujący cząsteczki stałe. To część kosztowna, a przy niewłaściwym traktowaniu bardzo nietrwała. Wyjaśniamy, co może zaszkodzić.

 Foto: auto świat / Auto Świat

To tylko niektóre tematy z najnowszego wydania miesięcznika „Auto Świat Poradnik” (6/2017), który jest dostępny w sprzedaży od 1 czerwca 2017 r.

Zapraszamy do lektury!