Z dwójki najbardziej luksusowych VW ten odniósł znacznie większy sukces - w ciągu 10 lat sprzedało się na świecie aż 720 tys. Touaregów (wynikami sprzedaży Phaetona w Wolfsburgu nie lubią się chwalić...). Druga generacja, obecna na rynku od 2010 r. właśnie doczekała się face liftingu.

Zmiany wyglądu są natury kosmetycznej i nie rzucają się w oczy – zmieniono kształt reflektorów (nie mają one teraz już wcięcia) i odwrócono trapezowy dolny wlot powietrza w zderzaku. Dzięki tym zmianom front samochodu nabrał bardziej agresywnego wyglądu.

Lista wyposażenia seryjnego wzbogaciła się o reflektory ksenonowe, 8-stopniową automatyczną skrzynię biegów z funkcją żeglowania (rozłączanie napędu, gdy jedziemy ze stałą prędkością) oraz hamulec pokolizyjny, który po pierwszym uderzeniu pojazdu go zatrzyma zmniejszejąc ryzyko uderzeń rykoszetowych.

Opcjonalna nawigacja ma teraz łącze internetowe, przez które potrafi pobierać mapy Google'a, a także wyświetlać funkcję Street View czy aktulizować dane o ruchu on-line. Aktywny tempomat został uzupełniony o funkcję jazdy w korku (ruch stop&go), a także układ awaryjnego hamowania w razie grożącej kolizji w mieście.

Auto miało swoją premierę na salonie w Pekinie, w polskich salonach powinno się pojawić późnym latem.