Rzędy foteli mają układ "teatralny", dzięki czemu pasażerowie siedzący z tyłu siedzą wyżej i mają równie dobrą widoczność jak ci przed nimi. Siedzenia kierowcy jak i pasażerów zostały tak wyprofilowane, aby były maksymalnie wygodne. Dla osób bardziej wymagających, przygotowano opcję z fotelami Comfort, które zapewniają lepsze podparcie kręgosłupa oraz optymalne krążenie krwi. Dzięki temu podróż, nawet długa, jest mniej męcząca. Komfort podróży również docenią osoby wyższe, które w nowym modelu mają zdecydowanie więcej miejsca nad głową.

Pasażerowie i duży bagaż

Zmodernizowana konstrukcja nadwozia, sprawia że łatwo jest przewozić większe bagaże.

Ułatwia to system pochylania i składania foteli tylnej kanapy. To pozwala na dostosowanie pojemności bagażnika do indywidualnych potrzeb. Dodatkowo dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, jedną ręką można podzielić przestrzeń bagażową, na górną i dolną cześć. Podział taki pozwala na jednoczesne przewożenie ciężkich pakunków i np. wózka dziecięcego. Podłoga bagażnika z funkcjami schowka, pozwala posegregować przewożone przedmioty. Dostęp do przestrzeni bagażowej ułatwiają drzwi, które otwierają się i składają automatycznie sterowane z pilota lub po naciśnięciu przycisku w tylnych drzwiach.

Ręce na kierownicy

Komfort podróżowania podnosi też system Nissan Connect, który pozwala odebrać telefon bez odrywania rąk z kierownicy. Nawigacja satelitarna nowoczesnej generacji, daje dostęp do przydatnych informacji. Oprócz siedmiocalowego ekranu multimedialnego, kierowca ma do dyspozycji pięciocalowy wyświetlacz TFT, na którym wyświetlane są potrzebne informacje do bezpiecznej i ekonomicznej jazdy .Wyświetlacz ten jest tak umiejscowiony, by nie odwracać uwagi kierowcy, od prowadzenia samochodu.

Dużym ułatwieniem są zamontowany w samochodzie kamery, współpracujące z systemami parkowania i bezpieczeństwa. Dzięki temu kierowca może w łatwy sposób zaparkować dodatkowo system informuje o osobach, przedmiotach czy pojazdach znajdujących się za samochodem w tak zwanej martwej strefie.

Poczucie bezpieczeństwa daje komfort

Poprawie komfortu podróżowania służy też specjalnie stworzony dla X Traila, sterowany elektronicznie, napęd na cztery koła ALL MODE 4x4. Aktywna kontrola ruchów nadwozia, monitoruje nawierzchnię, a hamulec pozwala lepiej zapanować nad mocą, przy pokonywaniu zakrętów. Dodatkowo spokojną podróż w trudnych warunkach atmosferycznych oraz po zmierzchu, zapewniają diodowe reflektory.