Podczas niedzielnej imprezy nie tylko Maluch dla Toma Hanksa będzie ważny, przede wszystkim dlatego, że akcji towarzyszyć będzie zbiórka publiczna dla maluchów z oddziału psychiatrii bielskiego szpitala pediatrycznego. Co więcej właśnie do najmłodszych – maluchów - skierowana będzie większość atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Już od 10:00 rano w niedzielę pod Gemini Park Bielsko-Biała pojawią się pierwsze zespoły i atrakcje, a swoje podwoje otworzą stoiska targów „Made in Bielsko”. Podczas imprezy odbędą się liczne konkursy dla młodszych i starszych. Będzie można m.in. wykazać się wiedzą o małych Fiatach, lub błysnąć artystyczno-kulinarnym kunsztem podczas zdobienia maluchowych ciasteczek. Zabawa będzie toczyć się w rytm, granych na żywo przebojów z lat 80’.

Około 14:00 zaplanowano oficjalne odsłonięcie samochodu, który dzięki zaangażowaniu Moniki Jaskólskiej, Rafała Sonika, Urzędu Miasta Bielsko-Biała, BB Old Time Garage, Carlex Design oraz Linii Lotniczych LOT, trafi prosto do Toma Hanksa. – "W tym dniu Tom Hanks obchodzi urodziny, dlatego chcemy, aby całe miasto złożyło mu z tej okazji życzenia. Zaśpiewamy „Sto lat”, przygotujemy specjalny tort, a być może uda nam się połączyć na żywo." – mówiła inicjatorka akcji, Monika Jaskólska.

Maluch dla Toma Hanksa
Maluch dla Toma Hanksa

Rafał Sonik, który ufundował fiata 126p dla amerykańskiego aktora i jest dobrym duchem, stojącym za niedzielnym wydarzeniem, również postanowił poczuć maluchową atmosferę na własnej skórze. – "Znalazłem swoją „perełkę”. Rocznik 1981, pierwszy właściciel. Jeszcze na czarnych blachach! Mamy nawet książkę zakupu z Polmosu i rachunek za pierwsze mycie. Wszystko prosto z PRL. Przyjadę nim oczywiście pod Gemini i ustawię wśród innych małych fiatów, dla których przygotowaliśmy specjalnie wydzielony parking zewnętrzny – tuż obok wjazdu na parking podziemny centrum handlowego od strony ul. Partyzantów." – mówił zwycięzca Rajdu Dakar.

Po oficjalnym odsłonięciu samochodu zabawa trwać będzie jeszcze do 17:00. Zostaną rozstrzygnięte konkursy, a na scenie pojawi się Asteya. Trwać będzie również zbiórka pieniędzy na rzecz Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Na datki będzie czekać specjalna świnka skarbonka. W zamian będzie można skorzystać z fotobudki, zrobić sobie zdjęcie z wyjątkowym Maluchem lub podpisać się na pokrowcu, którym auto będzie przykryte na czas transportu do Los  Angeles. Więcej informacji na facebookowym wydarzeniu.

Harmonogram wydarzenia

10:00 start wydarzenia, otwarcie targów „Made in Bielsko”

11:00 oficjalne rozpoczęcie

11:00 – 14:00 występy sceniczne, konkursy, atrakcje

14:00 – 14:30 odsłonięcie Malucha dla Toma Hanksa

14:30 – 17:00 rozstrzygnięcie konkursów, zabawy, Asteya – koncert

17:00 Zakończenie