Dealer Lamborghini z Edynburga pochwalił się dostawą zamówionego przez wymagającego klienta Lamborghini Aventadora SV. We wpisie na Facebooku i Instagramie Lamborghini Edinburgh można przeczytać, że „samochód jest efektem miesięcy prac i doprecyzowania specyfikacji, wielu godzin wiszenia na telefonie, kilku wycieczek do fabryki i zarwanych wieczorów. Ale efekt jest tego wart.”

Samochód pomalowano według specyfikacji klienta 12 warstwami lakieru 918 Liquid Metal Blue prosto z palety Porsche. Użyto go nie tylko do pokrycia karoserii, ale także wszystkich części, które w standardowym Aventadorze SV są czarne lub mają widoczną strukturę z włókna węglowego. Na koniec założone zostały felgi pomalowane na złoto z czerwoną centralną śrubą mocującą. Efekt możecie ocenić sami na kilku zdjęciach zamieszczonych przez Lamborghini Edinburgh.

Przypomnijmy, Lamborghini Aventador SV to potężne superauto wyposażone w silnik 6,5 V12 o mocy podkręconej z 700 do 750 KM. Dzięki zastosowaniu włókna węglowego i wyrzucenia z wnętrza kilku elementów wygłuszających oraz zmianie foteli, samochód jest lżejszy o 50 kg od „zwykłego” Aventadora. Do 100 km/h przyśpiesza w 2,8 s i maksymalnie rozwija 350 km/h. W sumie powstało 600 egzemplarzy tego samochodu z nadwoziem coupé i 500 szt. w wersji Roadster.