Peugeot 508 SW kilka lat temu zastąpił w ofercie francuskiej marki dwa modele – 407 oraz luksusowy 607. Już w momencie rynkowego debiutu nożna było wyczuć, że model 508 to ciekawa propozycja dla osób poszukujących niesztampowego auta klasy średniej.

Minęło jednak kilka lat i nadszedł czas na zmiany. Jako pierwsi w Polsce testujemy wraz z naszymi Czytelnikami rodzinnego Peugeota po liftingu. Czy auto im się spodobało? Już podczas pierwszego kontaktu z odświeżonym Peugeotem 508 wszyscy niemal jednogłośnie stwierdzili, że to, co w obecnej generacji oferuje to kombi, jest tym, czego można oczekiwać od francuskiej marki.

Właśnie tak powinno wyglądać auto klasy średniej. To nie jest lifting w stylu „znajdź trzy różnice”, bo zmiany widać od razu. Dzięki wprowadzonym modyfikacjom nowa „508-ka” może być uznawana za luksusowe auto. Zwłaszcza w wersji wyposażonej w reflektory wykonane w technologii LED, które nie tylko dobrze wyglądają, lecz także efektywnie oświetlają drogę przed samochodem.

Wiemy już, że zmiany, jakie zaszły w nadwoziu, spodobały się wszystkim. Czas zatem na odpowiedź na jedno z trudniejszych pytań: jak jeździ nowy Peugeot 508? Nie ma tu żadnych niespodzianek. Jeździliśmy autem, które w przypadku koncernu PSA jest naprawdę dobre. Pod maską naszego egzemplarza pracował 160-konny turbodiesel, sprzężony z 6-stopniowym „automatem” – naprawdę więcej nie trzeba. Osiągi są wystarczające i nawet podczas szybkiej jazdy autostradowej we wnętrzu jest zadziwiająco cicho – można szeptem rozmawiać z pasażerami podróżującymi na kanapie. To niewiarygodne, że tak można wyciszyć turbodiesla!

Jednak nie tylko zespół napędowy zaskoczył naszych Czytelników. Równie dobrze ocenili wnętrze – jego przestronność, jakość wykończenia – a także całkiem dużą pojemność bagażnika. Warto przy okazji wspomnieć o tym, że na pokładzie testowanego przez nas auta znalazły się tak przydatne gadżety, jak system monitorowania martwego pola w lusterkach czy dotykowy ekran systemu multimedialnego.

Wszystko to czyni z Peugeota 508 bardzo ciekawą propozycję dla osób poszukujących luksusowego rodzinnego samochodu. Czy nasi Czytelnicy polecają ten francuski samochód? Tak, i to jednogłośnie. Dlaczego? Ponieważ bardzo spodobały się im nie tylko zmiany stylistyczne, jakie zaszły w „508-ce”, lecz także to, jak tym autem jeździ się na co dzień.

Peugeot 508 podsumowanie

Peugeot 508 może się podobać. Czytelnicy po jednym dniu spędzonym z tym modelem polubili francuski samochód zarówno za zmiany stylistyczne, jak i za tradycyjne podejście do urządzenia wnętrza, które jest nie tylko przestronne, lecz także bardzo komfortowe.