W ostatnich miesiącach mamy wysyp nowych miejsc do bezpiecznego wyżywania się za kierownicą. Tor Słomczyn ma nową, asfaltową nitkę, od niedawna działa Silesia Ring na terenie lotniska Kamień Śląski, w zeszłym miesiącu informowaliśmy o otwarciu Motoparku w Krakowie, a tymczasem na południu Polski rusza kolejny tor.

Nazywa się Pixers Ring i powstał na terenie lotniska Krzywa przy autostradzie A4, 100 km na zachód od Wrocławia i 10 km na północ od Bolesławca. To kompaktowy obiekt z asfaltową nitką o długości 2 km i szerokości 8 m położoną w dużej mierze w osi starego pasa startowego. Wjazd w dniu otwarcia kosztuje tylko 29 zł. Najtańsza pozycja w regularnym cenniku to 30 minut jazdy swoim samochodem za 79 zł, ale przewidziane są też karnety dla osob, które zamierzają częściej wpadać na tor.

Tor ma być otwarty dla każdego, kto chce spróbować swoich sił we własnym samochodzie, ale jego właściciel przewidział też możliwość jazdy wynajętym na miejscu autem. Do dyspozycji jest pięć nowiutkich Fordów Focusów RS i BMW M4, można też przejechać się KTM X-Bow, Teslą lub klasycznymi Mustangiem z 1964 r. i Dodge Chargerem z 1970 r. Oprócz pętli toru na fanów jazdy ma czekać mini tor kartingowy oraz przestrzeń do driftingu.

Zaplecze dla toru to sferyczny budynek mieszczący recepcję, dwie sale szkoleniowe, salonik VIP oraz przestrzeń, w której staną symulatory do jazdy VR. Docelowo otwarty zostanie też tor do skimboardingu, czyli ślizgania się na desce po płytkiej fali, ma też powstać hotel i restauracja.

Obiekt ma być dostępny 7 dni w tygodniu w godzinach 10-22. Więcej szczegółów na www.pixers.ring.gp