Zamknijcie na chwilę oczy i pomyślcie z czym kojarzy wam się Polonez. Obiekt drwin i szydery, komunistyczny przybytek, który na przełomie lat 80' i 90' wpisał się w polski krajobraz do tego stopnia, że nawet po 2000 roku jego widok był dość popularny. Nawet miał swoje 5 minut w najpopularniejszym brytyjskim programie motoryzacyjnym.

Dziś jednak egzemplarz w dobrym stanie nie jest tani, a z kilkoma stylowymi elementami może spowodować, że będziemy wodzić za nim wzrokiem. Części są wciąż dostępne ze względu na prostotę konstrukcji, a auto generalnie jest stosunkowo mało awaryjne, a ewentualną naprawę przeprowadzimy za pomocą młotka i śrubokręta.

Na facebook'owej grupie „Tanie Daily” pojawiło się ciekawe ogłoszenie. Jeden z mieszkańców Miłosławia wystawił na sprzedaż swoją perełkę posiadającą nietuzinkowy styl. Fani „Initial D” mogą się zainteresować, ponieważ opisywany model został upodobniony barwami do gwiazdy serialu anime – Toyoty AE86 Trueno.

Klasyczny biały kolor połączono z czarnymi wstawkami, na drzwiach pojawił się japoński napis, w zderzaku są żółte światła przeciwmgielne, a całość stoi na czarnych felgach z białym rantem. Nawet numer rejestracyjny z przodu się zgadza. Samochód oprócz elementów wizualnych został doposażony w system audio JVC z radiem z Bluetooth/AUX/USB. Dodatkowo właściciel dorzuca bagażnik pełen części zamiennych i drugi komplet kół.

Za cenę 4 000 zł do negocjacji kupił nasze serca. A wy co sądzicie? Trafi do waszego Top Garage ? Komentujcie.