Poniżej przedstawiamy nasze subiektywne zestawienie pięciu ciekawych i popularnych kamer samochodowych.

Kamera samochodowa - Mio MiVue J85

Foto: MIO

MiVue J85 przykuła naszą uwagę nie tylko kompaktowymi rozmiarami i przyjemną stylistyką, ale przede wszystkim funkcjami, które oferuje. Zacznijmy od najważniejszej, czyli nagrywania. Kamerka rejestruje obraz w jakości 2,5K QHD 1600p z prędkością 30 klatek na sekundę, dzięki obiektywowi o jasności F1,8 i kącie widzenia aż 150°. Za odpowiedni kontrast i jakość nagrania w ciemności odpowiada natomiast matryca Starvis CMOS. Takie parametry zapewniają szczegółowy i wyraźny obraz sytuacji w każdych warunkach. Kamerka dodatkowo rejestruje też lokalizację i prędkość dzięki wbudowanemu modułowi GPS. Ogromną zaletą Mio jest łączność Wifi i możliwość wykonywania kopii zapasowej filmów na smartfonie. Oprócz tego kamerka wyposażona jest w zaawansowane systemy wspomagania kierowcy. Ostrzega przed radarami, przekroczeniem prędkości, kolizją oraz informuje o konieczności zmiany pasa ruchu, czy zrobienia przerwy podczas dłuższej podróży. W czasie postoju pojazdu bez kierowcy Mio zarejestruje też każdy ruch przed samochodem, co może pomóc ustalić sprawcę uszkodzenia samochodu, a to dzięki inteligentnemu trybowi parkingowemu. Kamery z serii J nie mają ekranu, a intuicyjne sterowanie odbywa się za pośrednictwem smartfona. Mio w tym segmencie produktowym i cenowym zaproponował innowacyjne produkty, gdzie jakość współgra z ceną i świadomy użytkownik wie za co płaci nieco więcej. Poza tym warto skorzystać z promocji cashback, podczas której producent może zwrócić nawet do 100 zł. Sprawdź ofertę.

Kamera samochodowa - Mio MiVue J60

Foto: MIO

Tańszą alternatywą dla wyżej prezentowanej kamerki może być model MiVue J60. Z wyglądu są one do siebie bardzo podobne. Kompaktowe rozmiary pozwalają na umieszczenie jej za lusterkiem wstecznym, dzięki czemu w żaden sposób nie ogranicza ona pola widzenia kierowcy. J60 nagrywa wideo w jakości Full 1080p HD z prędkością 30 klatek na sekundę, co w zupełności wystarcza do uchwycenia wszystkich istotnych szczegółów na drodze. Każde nagranie zawiera też informacje o lokalizacji i prędkości, dzięki modułowi GPS. Podobnie jak w J85 znajdziemy tutaj wiele systemów wspomagających kierowcę. Darmowa i dożywotnia aktualizacja bazy danych o radarach będzie nie do przecenienia w każdej podróży. Poza tym pomogą nam systemy: antykolizyjny, zmęczenia kierowcy, Stop&Go i asystent pasa ruchu. Wbudowany moduł Wifi pozwoli natomiast szybko zaktualizować oprogramowanie kamery i wykonać kopię zapasową nagrania na smartfonie i komputerze. Warto wspomnieć, że obie kamery Mio mają czujnik G-Sensor, który wykryje nagłą zmianę w ruchu lub przeciążenie, co spowoduje zabezpieczenie nagrania w osobnym katalogu. Sprawdź ofertę.

Kamera samochodowa - XBLITZ Go

Foto: Skąpiec;

Trzecia kamera samochodowa w naszym zestawieniu nie zachwyca wyglądem i ma ograniczoną funkcjonalność. Jest za to jest tańsza od wyżej prezentowanych, ma 2-calowy ekran i oferuje nagrywanie w jakości Full HD 30 klatek na sekundę lub HD 60 klatek na sekundę. Tak jak inne modele w tym zestawieniu, ten również ma inteligentny tryb parkingowy, do nagrywania otoczenia pod nieobecność właściciela pojazdu oraz czujnik wstrząsów, który przyda się podczas nieoczekiwanego zdarzenia. Niestety zabezpieczanie nagrywanego materiału przed nadpisaniem lub usunięciem odbywa się przez naciśnięcie odpowiedniego klawisza, a nie automatycznie, tak jak w Mio. W zestawie znajduje się karta microSD 16 GB. Sprawdź ofertę.

Kamera samochodowa - Lamax C7

Foto: Skąpiec;

Lamax C7 to niedroga propozycja dla tych użytkowników, którzy szukają taniej i prostej w obsłudze kamerki z wyświetlaczem LCD. Ten model nagrywa w rozdzielczości Full HD przy prędkości 30 klatek na sekundę. Są to parametry wystarczające, by odczytać z nagrania numery rejestracyjne samochodów. W trybie parkowania Lamax C7 można zostawić na 24 godziny bez konieczności ładowania. W tym czasie kamera automatycznie włączy się, gdy wykryje ruch w swoim zasięgu. Dodatkowo do tego modelu możemy dokupić moduł GPS, dzięki któremu nagrania będą zawierały dane o lokalizacji i prędkości, z którą poruszał się pojazd. Sprawdź ofertę.

Kamera samochodowa - Navitel R400

Foto: Skąpiec;

Na końcu naszego zestawienia przedstawiamy najtańszą propozycję. Jest to Navitel R400, który nagrywa obraz w jakości Full HD z prędkością 30 klatek na sekundę, a podglądać go możemy na sporym 2,7 - calowym wyświetlaczu. Co ciekawe, w zestawie otrzymamy roczną licencję na nawigację po Europie na smartfon lub tablet. Jasny obiektyw zapewnia szeroki, rzeczywisty kąt widzenia oraz wyraźny obraz nawet przy gorszym oświetleniu. W tym modelu nie zabrakło trybu parkingowego i czujnika wstrząsów. Kamerka obsługuje karty micro SD do pojemności 64 GB. W zestawie otrzymujemy wytrzymały uchwyt samochodowy oraz kabel USB. Sprawdź ofertę.