Multitool Swiss Tech Micro-Plus EX 9 w 1

Ten zestaw narzędzi został tak zaprojektowany, by zajmował możliwie jak najmniej miejsca. Ma dziewięć funkcji, w tym między innymi szczypce, przecinak do drutu, płaskie śrubokręty i śrubokręty Phillips. Całość wykonana jest z wytrzymałej stali nierdzewnej i zapakowana w blister. Multitool ma praktyczne mocowanie do kluczy. Waży 82 g, a jego wymiary to 5,1 x 3,8 x 0,9 cm.

Multitool kierowcy Bodygard Swiss Tech XL7

Ten multitool może uratować życie wielu osób. Jest to narzędzie, które powinno bezwzględnie znaleźć się na wyposażeniu każdego samochodu. Pozwala ono zbić boczno szybę, przeciąć pasy bezpieczeństwa bez ryzyka skaleczenia, wysłać sygnały świetlne oraz uruchomić alarm dźwiękowy o bardzo wysokim tonie. Ponadto znajdziemy tutaj białą latarkę LED, a nawet miernik zużycia bieżnika i miernik ciśnienia kół. Multitool zasilany jest przez trzy baterie LR44 i waży zaledwie 43 g. Jego wymiary to 8,1 x 5,1 x 1,9 cm.

Nóż Spyderco Rescue 79mm

Ten nóż ratowniczy to już wyższa liga i naprawdę profesjonalne narzędzie. Wyposażony jest w zaokrąglone ostrze typu Sheepsfoot, które może być wykorzystane do rozcięcia ubrania osoby poszkodowanej w wypadku, bez obaw o zranienie. Rękojęść ma antypoślizgową teksturę, co gwarantuje stabilny chwyt. Głownia wykonana została ze stali nierdzewnej VG-10 i na całej długości ma ząbki, dzięki którym bez problemu przetniemy pasy bezpieczeństwa. Klingę możemy szybką wysunąć z rękojeści za pomocą jednej dłoni, dzięki dużemu, okrągłemu otworowi. Narzędzie waży 64 g, a jego długość całkowita to 18,1 cm.

Multitool Swiss Tech Micro-Max 19 w 1

To kolejny multitool o niewielkich wymiarach, ale ogromnych możliwościach. Pomoże wykonać drobne naprawy przy samochodzie i przyda się też podczas wakacji. Wykonany jest z wytrzymałej stali nierdzewnej Stainless Steel. Wyposażony jest w aż 19 funkcji, w tym między innymi klucze sześciokątne, śrubokręty płaskie i Phillips, szczypce, przecinak do drutu, ręczną wiertarkę, czy otwieracz do butelek. Złożony multitool ma wymiary zaledwie 4,8 x 3,3 x 0,6 cm i waży 91 g.

Multitool Swiss Tech Utili-Key 6 w 1

Utili-Key to wyjątkowo lekki, ale przydatny multitool o nietypowym kształcie. W skład jego narzędzi wchodzą płaski śrubokręt, śrubokręt Phillips, bardzo mały śrubokręt, nóż o płaskim ostrzu, ząbkowany nóż oraz otwieracz do butelek. Wymiary tego maleństwa to 7 x 2 x 0,3 cm, a jego waga wynosi zaledwie 14 g. Sprawdzi się przy drobnych naprawach. Po złożeniu szczypce tworzą złączkę do kluczy, więc nie trzeba montować żadnych dodatkowych łączeń.

Sprawdź też inne przydatne akcesoria dla kierowców i nie tylko: