Jest jednak pokaźna grupa kierowców, którzy w konflikt z prawem popadają niezupełnie świadomie. Chodzi o tych, którym się wydaje, że zdążyli już odespać imprezę z dnia poprzedniego, jednak w ich krwi nadal znajduje się spora dawka alkoholu. Licznym „ofiarom” policyjnych „trzeźwych poranków” osobisty alkomat rzeczywiście mógłby pomóc. Pozostaje pytanie, jaki alkomat wybrać. Sprzęt policyjny jest zbyt drogi, żeby korzystać z niego w domu – używany przez drogówkę alkomat kosztuje kilka tysięcy złotych.

Czy można taniej kupić urządzenia oferujące przyzwoitą dokładność? Oferta rynkowa alkomatów okazuje się imponująca. Najprostsze urządzenia dostępne są w sklepach już za kilkanaście złotych, a za sprzęt o profesjonalnym wyglądzie zapłacić trzeba od kilkudziesięciu do około tysiąca złotych. Spośród wielu ofert tym razem wybraliśmy te najpopularniejsze wśród użytkowników serwisu skapiec.pl

Alkomat SENTECH DA-3000 jest małym testerem o zakresie pomiarowym 4.00 (2.00 mg/l) oraz rozdzielczość wskazań do jednego miejsca po przecinku. Wykonuje szybkie pomiary i wyposażony jest w bardzo czuły sensor o stabilnym działaniu. Alkomat posiada układ sprawdzający stan sensora przed każdym pomiarem, który uniemożliwia przeprowadzenie kolejnego testu zanim sensor (czujnik) nie zostanie całkowicie oczyszczony w oparów alkoholu znajdujących się w komorze pomiarowej.

Sprawdź cenę

Sprawdź cenę

Alkomat AlcoFind PRO-X-5 to profesjonalny produkt przeznaczony do zastosowań zarówno przez osoby prywatne jak również do użytku w instytucjach takich jak firmy, szpitale, kliniki odwykowe czy podczas imprez, gdzie wymagana jest precyzyjna kontrola trzeźwości.

Konstrukcja profesjonalnego alkomatu PRO X-5plus została oparta na nowoczesnym czujniku elektrochemicznym PRO Xplus, który umożliwia przeprowadzanie testów w szerokim zakresie od 0 do 5 z dokładnością 0,05. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego sensora elektrochemicznego został wyeliminowany wpływ innych czynników zaburzających wynik badania. Sprawdź cenę!

Alkomat Alcofind AF-35 jest produktem wysokiej jakości, wyprodukowanym przez renomowaną firmę DaTech z Korei. Sercem urządzenia jest sensor elektrochemiczny, zapewniający dokładność i powtarzalność dokonywanych pomiarów.

Sprawdź cenę

Alkomat Datech PRO-X-5 to najnowszy przedstawiciel linii PRO, czyli alkomatów serii profesjonalnej. Charakteryzuje się on najbardziej zaawansowanym sensorem generacji PRO X - jeszcze bardziej precyzyjnym i jeszcze bardziej wytrzymałym niż dotychczasowe sensory produkcji AlcoFind.

Precyzyjny czujnik elektrochemiczny gwarantuje dużą stabilność i trwałość, a także niższe koszty użytkowania - kalibracja zalecana jest po wykonaniu 500 pomiarów lub co 12 miesięcy.

Urządzenie zaprojektowano w duchu praktycznego minimalizmu i uzupełniono dodatkami takimi jak podświetlany ustnik i czytelny wyświetlacz LCD. Dodatkowo alkomat został wyposażony w funkcje takie jak pamięć 10 pomiarów wraz z informacją ile czasu minęło od danego pomiaru, jak również ile czasu pozostało do koniecznej kalibracji.

Sprawdź cenę

Alkomat CLATRONIC AT 3605 to produkt polecany dla użytkowników indywidualnych, którzy chcą sprawdzić poziom alkoholu w wydychanym powietrzu.

Sprawdź cenę

Alkomat Sentech AL-6000 to jeden z flagowych modeli marki Promiler. Alkomat został wyposażony w półprzewodnikowy sensor o wysokiej czułości, dzięki któremu podaje precyzyjne wyniki o dużej powtarzalności. Wymienny moduł Urządzenie pomiarowe marki Promiler zostało wyposażone w wymienny moduł czujnika, dzięki czemu koszty jego eksploatacji zostały bardzo obniżone.

Sprawdź cenę

Alkomat OVERMAX AD-02 jest idealnym urządzeniem do przeprowadzania testów trzeźwości kierowców, ale również pracowników lub użytkowników indywidualnych - sprawdzi się w pracy i w domu!

Sprawdź cenę

Alkomat ALCOFIND DA-8100 to wypróbowany na Polskim rynku i renomowany produkt koreańskiej firmy DATech Alkomat  ALCOFIND DA-8100  jest najwyższej klasy precyzyjnym testerem o zakresie pomiarowym do 5.00 promili (2,5mg/l) oraz rozdzielczości wskazań do setnych części promila. Wykonuje szybkie pomiary i wyposażony jest w bardzo trwałą i czułą elektrochemiczną jednostkę pomiarową - sensor podobny jakich używa policja w swoich alkotesterach.

Sprawdź cenę!

Alkomat Alkohit X50 to najbardziej atrakcyjny cenowo produkt w serii alkomatów elektrochemicznych marki Alkohit (R) służący do przeprowadzania pomiarów przy użyciu nasadki lejkowej (bezustnikowo) lub ustnika. Urządzenie przeznaczone jest dla klientów indywidualnych oraz małych firm, którzy oczekują dokładnych i powtarzalnych a przede wszystkim stabilnych pomiarów.

Sprawdź cenę

Sprawdź cenę!