Gdy jeszcze dojdzie do tego, konieczność zabrania wózka dziecięcego, to miejsce na inne rzeczy gwałtownie maleje. Świetnym rozwiązaniem tego problemu będzie zakup bagażnika dachowego typu box. Możemy powiększyć w ten sposób przestrzeń bagażową aż o kilkaset litrów. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze modele według internetowej porównywarki cen.

Thule Dynamic 900

Foto: Auto Świat

To najpopularniejszy bagażnik dachowy, który nie tylko ma sporą pojemność, jest dobrze wykonany, to na dodatek świetnie się prezentuje. Wygląd również jest ważny, szczególnie dla posiadaczy pięknych samochodów. Thule opisuje go jako najbardziej sportowy, smukły i opływowy box w kolekcji. Jego pojemność to 430 litrów, a dokładne wymiary to 235 x 94 x 35 cm. Zimą bez problemu zapakujemy do niego nawet bardzo długie narty. Ładowność tego modelu wynosi 75 kg. Korzystanie z tego bagażnika ułatwia system Power-Click ze wskaźnikiem siły mocowania, system Dual-Side, oraz bezpieczny centralny zamek. Sprawdź cenę.

Inter Pack Traxer 6.6

Foto: Auto Świat

Drugi model jest już o połowę tańszy od powyższego Thule. Jego objętość to 410 litrów, a wymiary to kolejno 192 x 81 x 42 cm. Maksymalny udźwig w tym przypadku również wynosi 75 kg, a sam bagażnik waży zaledwie 18 kg. Mimo niższej ceny to nadal produkt z wyższej półki, więc nie musimy martwić się o jakość jego wykonania. W tym modelu znajdziemy między innymi system wspomagający dwustronne otwieranie Dynamic Spring oraz stalowe listwy wzmacniające dno. Do mocowania nart i bagażu przydadzą się załączone taśmy. Sprawdź cenę.

Taurus Easy 430

Foto: Auto Świat

Tak się złożyło, że pod względem popularności trzy pierwsze miejsca zajmują modele kolejno dwukrotnie tańsze od poprzedniego. Tym razem przedstawiamy Taurus Easy 430, którego cena wynosi około 750 złotych. Jak widać, mniej wymagający użytkownicy z ograniczonym budżetem również mają w czym wybierać. Pojemność tego bagażnika to 430 litrów, a jego wymiary wynoszą 180 x 78 x 44 cm. Miłośnicy sportów zimowych muszą wziąć pod uwagę, że według danych od producenta, zapakujemy do niego narty o długości maksymalnie 165 cm. Box wyposażony jest w system montażu U-bolt oraz centralny zamek. Sprawdź cenę.

Thule Dynamic 800

Foto: Auto Świat

Czwarte miejsce tego zestawienia zajął kolejny model od firmy Thule. Jak łatwo się domyślić, jest to mniejszy brat boxa tej samej marki, którego specyfikację przybliżyliśmy powyżej. Ten bagażnik ma pojemność 320 litrów, a jego wymiary to 206 x 84 x 34 cm. Oczywiście należy pamiętać, że podajemy tutaj wymiary zewnętrzne. Funkcjonalność, jakość wykonania i zastosowane technologie są w tym przypadku takie same przy modelu Dynamic 900, czyli na przykład system Power-CLick, Dual-Side, czy centralny zamek. Sprawdź cenę.

KRONO 320

Foto: Auto Świat

Ostatni bagażnik w naszym zestawieniu jest jednocześnie najtańszym z wyżej wymienionych. Kosztuje zaledwie 350 zł i oferuje pojemność 320 litrów przy wymiarach zewnętrznych 134 x 72 x 37 cm. Wyposażony jest w klasyczny system montażu dzięki hakom w kształcie litery U. Można też dostosować system mocowania do innych belek poprzez przewiercenie dna kufra dachowego. Ten model jest otwierany jednostronnie, posiada zaczepy montażowe, pasy i jest zamykany na klucz. Sprawdź cenę.