Taki gadżet może się przydać również w sądzie, gdy chcemy odwołać się od bezpodstawnego mandatu lub nieprzychylnego orzeczenia ubezpieczyciela. Jednak nie każdy kierowca musi wiedzieć, czym powinien charakteryzować się dobry sprzęt tego typu. Dla takich właśnie osób przygotowaliśmy poniższe zestawienie 10 tanich rejestratorów, które warto kupić przed sezonem zimowym.

Miejsce pierwsze - Blaupunkt BP 2.0 FHD

Nasze zestawienie otwiera wideorejestrator firmy Blaupunkt. Produkt tej znanej niemieckiej firmy wyróżnia się na tle swojej konkurencji przede wszystkim wysoką jakością nagrywanego obrazu. Szerokokątny obiektyw 120 stopni umożliwia nagrywanie wideo w rozdzielczości Full HD, w 25 klatkach na sekundę oraz w rozdzielczości HD w 30 kl./s. Inną ważną zaletą urządzenia jest wbudowany akcelerometr, który automatycznie blokuje możliwość przypadkowego skasowania nagrania powstałego podczas wypadków lub stłuczek. Do plusów tego sprzętu możemy doliczyć jeszcze dużą liczbę opcji konfiguracyjnych oraz długi, 3.5-metrowy kabel do ładowania. Blaupunkt BP 2.0 FHD znajdziemy już od 159 zł.

Miejsce drugie - XBLITZ Mirror 2016

Innym, godnym polecenia, tego typu urządzeniem jest Xblitz Mirror 2016. Ta nietypowa konstrukcja łącząca w sobie lusterko wsteczne oraz wideorejestrator bardzo dobrze sprawdza się w sytuacji, gdy nie chcemy umieszczać na naszej przedniej szybie żadnych uchwytów lub przyssawek. Charakteryzuje się on sporym 4,3-calowym ekranem, nagrywaniem wideo w rozdzielczości FullHD oraz szerokokątną 140-stopniową soczewką. Jedną z największych zalet modelu Mirror 2016 jest natomiast tzw. tryb parkingowy. Pozostająca w trybie czuwania kamera rozpocznie nagrywanie obrazu od razu, gdy tylko wykryje ruch w swoim polu widzenia. Dzięki temu bez problemu zdobędziemy dowód w razie jakichkolwiek zdarzeń podczas postoju samochodu. Urządzenie to kupimy już za 190 zł.

Miejsce trzecie - NavRoad MyCam

Kolejną niedrogą, chociaż bardzo ciekawą propozycją jest wideorejestrator NavRoad MyCam. Pomimo niskiej ceny sprzęt ten wyróżnia się większymi możliwościami od swoich droższych poprzedników. Urządzenie to wyposażone zostało w odbiornik GPS oraz głosowe systemy ostrzegania FCWS i LDWS. Poza tym MyCam charakteryzuje się również kątami widzenia sięgającymi 180 stopni oraz wysoką jakością nagrywanego obrazu, który rejestrowany jest w rozdzielczości 1080p w 45 klatkach na sekundę. Do dodatkowych zalet tego modelu możemy zaliczyć również obsługę trybu HDR oraz pilot zdalnego wykonywania zdjęć w zestawie. NavRoad MyCam dostępny jest już od 148 zł.

Miejsce czwarte - Lark FreeCam 4.1

Wideorejestrator firmy Lark to pierwsze urządzenie na naszej liście, które jest w stanie nagrywać obraz w 60 kl./s w rozdzielczości HD. Jest to możliwe głównie dzięki zastosowaniu bardzo udanej matrycy CMOS o rozdzielczości 5 megapikseli i kątach widzenia o szerokości 170 stopni. Warto dodać również, że dzięki niewielkiej i minimalistycznej budowie FreeCam 4.1 nie zabiera wiele miejsca na przedniej szybie naszego pojazdu. Należy wspomnieć o tym, że wideorejestrator posiada przydatne wyjście HDMI. Sprzęt ten w serwisie Skąpiec.pl znajdziemy już od 279 zł.

Miejsce piąte - Navitel R1000

Ostatni polecany przez nas model od swoich konkurentów odróżnia się przede wszystkim specjalnym uchwytem magnetycznym, dzięki któremu możemy obracać jego kamerę o 360 stopni. Dzięki temu Navitel R1000 jest w stanie nagrywać wydarzenia nie tylko z przodu, ale również wnętrza samochodu. Poza tym wideorejestrator firmy Navitel nie odstaje w żaden sposób od produktów konkurencji. R1000 wyposażony jest w kamerę o kącie widzenia 165 stopni, nagrywającą obraz w jakości FullHD w 30 kl./s. Znajdziemy tutaj również akcelerometr, tryb parkingowy czy pozycjonowanie GPS. Warto wyróżnić możliwość połączenia tego urządzenia z aplikacją na systemy Android, która pozwala połączyć kamerę ze smartfonem, udostępniać i przeglądać w czasie rzeczywistym nagrania zarejestrowane przez urządzenie. Navitel R1000 kupimy już za 389 zł.

Pozostałe polecane przez nas modele:

Miejsce szóste - Garmin Dash Cam 45: sprawdź cenę!

Miejsce siódme - MIO Mivue C310: sprawdź cenę!

Miejsce ósme - Peiying PY0019: sprawdź cenę!

Miejsce dziewiąte - Navitel DVR R600: sprawdź cenę!

Miejsce dziesiąte - Sencor SCR 4100: sprawdź cenę!