Ekipa miesięcznika Auto Świat Poradnik wsiadła do auta, a potem wjechała na prom, by zobaczyć te okazje z bliska. Czy znaleźli prawdziwe okazje? Jak oceniają brytyjski rynek? Czy tez tam sprzedają buble? O tym wszystkim dowiemy się z reportażu „Po używane do Wielkiej Brytanii: no i gdzie te okazje?”.

Pacjenci specjalnej troski. Ani renomowana marka, ani popularność modelu nie są gwarancją, że dany samochód można kupować w ciemno. Nawet najlepszym firmom zdarzają się wpadki. Pokazujemy, których wersji lepiej się wystrzegać i jak odróżnić od tych godnych polecenia.

Kosztowna wymiana. Droga szyba do auta z kamerką. Nowoczesne systemy bezpieczeństwa sprawiają, że pozornie drobne naprawy samochodów mogą stać się ekstremalnie drogie.

Czym zatrzymać rdzę? Rdzawy purchel, to duży problem. Podpowiadamy, jak go zabezpieczyć, by nie zrobiła się dziura w blasze na wylot.

Regenerujemy oświetlenie. Coraz więcej aut ma oświetlenie obliczone na kilka lat użytkowania, po tym czasie wypalają się odbłyśniki. Nowe są drogie, na szczęście można zregenerować stare.

Jak dbać, kiedy wymienić i jaki kupić akumulator? Im nowszy samochód, tym więcej kłopotów może sprawić akumulator. Nawet markowe baterie w autach z systemem start-stop potrafią zepsuć się po 2-3 latach.

Auto z ogłoszenia. Tym razem polecane przez kobietę. Zadbany, bezwypadkowy Mercedes o niewielkim przebiegu i przyzwoitym wyposażeniu. Nie ma takich? Właścicielka komisu z Mielżyna twierdzi, że takie auto stoi u niej na placu. Nasi eksperci sprawdzili, czy rzeczywiście na tej informacji można polegać.

Nasi eksperci radzą. Za co nie płaci ubezpieczyciel? Czy da się odzyskać odszkodowanie za lewe paliwo?

 Foto: ACZ / Auto Świat

To tematy z najnowszego wydania miesięcznika Auto Świat Poradnik (10/2015), który jest już sprzedaży.

Życzymy miłej lektury!