Mało tego: tak prosta – wydawałoby się – rzecz, jak dobór oleju silnikowego, staje się coraz bardziej skomplikowana. Już nie tylko można zaszkodzić nowoczesnemu silnikowi, stosując olej o nie dość wysokiej jakości, ale też staremu – stosując olej opracowany do nowych konstrukcji, może zniszczyć silnik, który nawet nie jest stary, ale przystosowany do olejów o innych właściwościach. Stare sposoby doboru oleju opierające się na podziałach syntetyk-półsyntetyk czy lepkości oleju to już za mało!

Zgodnie ze składanymi od lat zapowiedziami, nowe mierniki prędkości mają mieć funkcję rejestracji obrazu. Przed nowymi radiowozami trudno będzie uciec. Dowiemy się także, czym policja mierzy obecnie prędkość aut na polskich drogach.

W nowych autach wiele „ekstrasów” to często seryjne wyposażenie. Tyle, że klient nie może z nich korzystać, bo za nie nie dopłaci. Czasami wystarczy wyłącznik i odblokowanie odpowiedniej opcji w menu. Na przykładzie Forda S-Max pokazujemy, jak łatwo uzbroić auto w dodatkowe funkcje.

Usuwamy drobne rysy. Jak się okazuje, niektóre lakiery nowych aut są tak miękkie, że wystarczy się o nie oprzeć, by zostawić rysy. Pokazujemy na konkretnym przykładzie, jak się pozbyć drobnych uszkodzeń.

Ciszej i chłodniej, czyli tłumienie samochodu. Im nowszy samochód, tym bardziej potrzebne jest jego wytłumienie. Producenci aut stosują wiele trików, by jak najwięcej zaoszczędzić na stosowaniu drobnych materiałów wykończeniowych. Na komfort akustyczny nie mogą jedynie narzekać właściciele luksusowych samochodów.

Im cieplej, tym większe prawdopodobieństwo, że ujawnią się usterki układu chłodzenia. Pokazujemy, skąd zwykle biorą się problemy z przegrzewaniem silnika i jak ich skutecznie unikać.

Nasi dziennikarze u jednego z polskich sprzedawców aut używanych, odkryli Hondę Civic Type R, która ze Szwajcarii nie dotarła w całości. Jedynym plusem był jej prawdziwy przebieg.

Foto: Auto Świat

To tylko część tematów z najnowszego wydania miesięcznika „Auto Świat Poradnik” 7/2017, który dostępny jest w sprzedaży od 6 lipca 2017 roku.

Zapraszamy do lektury!