Wielu kierowców stając przed zakupem prostownika samochodowego nie do końca wie, który model będzie odpowiedni do jego pojazdu. Nic dziwnego, ponieważ na rynku, co chwilę pojawiają się nowe modele, gwarantujące lepsze bezpieczeństwo i większą skuteczność. Mówi się, że akumulator, to serce samochodu. Systematycznie trzeba kontrolować więc stopień jego naładowania.

Wybierając prostownik samochodowy należy zapoznać się przede wszystkim z zaleceniami producenta pojazdu. Można zdecydować się na prostownik działający w oparciu o transformator lub postawić na mikroprocesorowy, który jest bardziej funkcjonalny i gwarantuje większy komfort użytkowania. Wybór zależy oczywiście od potrzeb kierowcy. Na rynku dostępne są również prostowniki, które umożliwiają zasilanie akumulatorów o różnych napięciach. Sprawdzamy, które modele polecane są przez kierowców!

Prostownik samochodowy Einhell CC-BC 15M

Foto: Auto Świat

Prostownik marki Einhell przeznaczony jest do wszystkich akumulatorów samochodowych o napięciu 6V/12V. Wyposażony jest w zabezpieczenie przed przeciążeniem, czy złym podłączeniem biegunów. Producentowi zależało, aby sprzęt gwarantował szybkie, sprawne i bezproblemowe, a przede wszystkim bezpieczne ładowanie. Prostownik jest bardzo poręczny i ma wbudowany uchwyt, dzięki któremu urządzenie można komfortowo przenosić. Charakteryzuje się również funkcją podładowania oraz wyświetlaczem informującym o stanie akumulatora. To nowoczesny i inteligentny sprzęt. Sprawdź cenę.

Prostownik samochodowy Yato YT-8304

Foto: Auto Świat

Propozycją, którą warto rozważyć jest prostownik samochodowy producenta Yato. Model ten przeznaczony jest do ładowania akumulatorów WET mokrych-kwasowych, o napięciu 12V/24V w pojazdach osobowych, dostawczych czy ciężarowych. Podobnie, jak prostownik marki Einhell, ma zamontowane bezpieczniki przeładowania i przepięcia. Wyposażony został w dwa tryby ładowania: wolny i szybki – od nas zależy więc, który wybierzemy. Warto wspomnieć jeszcze o jednej ważnej zalecie tego urządzenia: YT-8304 wyróżnia się funkcją wspomagania ładowania BOOST. Sprawdź cenę.

Prostownik samochodowy Einhell CC-BC 6M

Foto: Auto Świat

Na trzecim miejscu znalazł się ponownie prostownik samochodowy firmy Einhell. Prezentowany model – identycznie, jak CC-BC 15M – sterowany jest mikroprocesorowo z wielostopniowym cyklem ładowania. Napięcie zasilania również wynosi 6V/12V. Obudowa urządzenia wykonana została z blachy stalowej i ma trwałą izolację ochronną. To wysokiej jakości sprzęt, który dostępny jest w korzystnej cenie. Ten prostownik samochodowy na pewno sprosta oczekiwaniom kierowców. Przeznaczony jest do akumulatorów mających od 3 do 150 Ah. Einhell CC-BC 6M gwarantuje niezawodność w każdej sytuacji. Sprawdź cenę.

Prostownik samochodowy Bosch C3 6V/12V 0 189 999 03M

Foto: Auto Świat

Natężenie prądu 3,8 A, zabezpieczenie przed zmianą biegunowości oraz sterowanie automatyczne za pomocą MCU – to kluczowe parametry techniczne prostownika samochodowego Bosch. Można go stosować do ładowania wszystkich akumulatorów kwasowo-ołowiowych w pojazdach osobowych oraz motocyklach. Urządzenie charakteryzuje się wysoką jakością wykonania oraz nowoczesnymi częściami. Zapewnia cztery automatyczne warianty ładowania. Z pewnością warto wyposażyć swoje pojazdy w taki sprzęt, ponieważ gwarantuje skuteczność i bezpieczeństwo. Sprawdź cenę.

Prostownik samochodowy Yato YT-8302

Foto: Auto Świat

Przegląd sprawdzonych i polecanych prostowników samochodowych zamyka produkt marki Yato, który cieszy się dużą popularnością wśród kierowców. Model ten ma bardzo szerokie zastosowanie. Dedykowany jest do akumulatorów o napięciu 12V. Urządzenie wyposażone jest w liczne funkcje zabezpieczające. Szybko i sprawnie można podładować akumulatory w motocyklach, autach osobowych i dostawczych, traktorach, a nawet łodziach motorniczych. Wzbogacone zostało o czytelny ekran LED, a także gniazdo do zasilania innych urządzeń. Ten model prostownika samochodowego pozwala na komfortowe ładowanie akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Sprawdź cenę.