Polskie przedstawicielstwo JLR opublikowało cennik najnowszego Range Rovera Velar. Model startuje od 239 900 zł za wersję Velar z dwulitrowym turbodieslem o mocy 180 KM lub 250-konną benzyną także o pojemności 2.0. To o 80 tys. zł drożej od Evoque'a i 50 tys. taniej od Range Rovera Sport.

W podstawowym wyposażeniu Velara znajduje się napęd 4x4 z systemem Terrain Response, automatyczna skrzynia biegów z łopatkami do zmiany przełożeń, reflektory LED, felgi o średnicy 18 cali, czujniki parkowania z tyłu i czujnik deszczu, radio z Bluetooth i wzmacniaczem 250 W, obita skórą kierownica i zamszowo-materiałowa tapicerka.

Na drugim końcu skali jest odmiana R-Dynamic HSE, która w połączeniu z trzylitrowymi silnikami benzynowym lub Diesla (380 i 300 KM) kosztuje nieco ponad 440 tys. zł. Na początku sprzedaży, firma wprowadza do oferty także „wszystkomającą” wersję First Edition z trzylitrowymi silnikami, która wyceniona została na ponad 530 tys. zł. Pierwsze samochody trafią do klientów po wakacjach.