Niezależni specjaliści sprawdzili dokładnie 7 779 312 samochodów w okresie pomiędzy lipcem 2010 roku, a czerwcem 2011 roku. Specjaliści odpowiedzieli na pytanie: które auta są najmniej awaryjne? Toyota Prius II, VW Phaeton, Porsche 911.

Szczególne wrażenie wywarła technologia użyta w Toyocie Prius, która działała perfekcyjnie. To już drugie zwycięstwo tego auta w kategorii samochodów 2-3 letnich. Na drugim miejscu znalazła się Toyota Auris, w badaniu głównym w większości były to auta bez wad.

W kategorii samochodów 4-5 letnich prym wiódł VW Phaeton. Tuż za nim pojawił się Prius. Miejsce trzecie przypadło Porsche 911 (996). Wygrało ono także w przedziale wiekowym aut 6-7 letnich, 8-9 letnich oraz 10-11 letnich.

Których aut nie powinniście kupować, czyli poradnik jakiego samochodu powinniście się wystrzegać! Miejsce pierwsze przypadło Fordowi Ka prawie 40% tych aut w wieku 10-11 lat nie otrzymało plakietki TUV. Nowy typ na liście to Dacia Logan, która odnosi niechlubne zwycięstwo w kategorii samochodów tanich w wieku 2-3 lat oraz 4-5 lat.

Niedaleko od niej plasuje się Renault Espace. Także Fiat Stilo znalazł się na czarnej liście w przedziale wiekowym auta 6-7 letnie. Seat Alhambra też załapał się do raportu w przedziale wiekowym 8-9 lat.

Przypominamy, iż są to wyniki z przeglądów technicznych przeprowadzanych przez ośrodki testowe TUV dopuszczające auta do ruchu ulicznego.

Porsche 911 zdecydowanie wygrywa w większości kategorii, a co to oznacza? Tak, Porsche 991 to bardzo dobre auto, które jest bardzo dobrze wykonane. Warto nadmienić, że stan auta zależy od tego przez kogo jest serwisowane i czy właściciel dba o nie.

Porsche jest nabywane przez bogate osoby, które stać by auto było utrzymane w nienagannym stanie, w dużej części są to pasjonaci traktujący auto niemal na równi z członkiem rodziny. Dodatkowy plus należy przyznać sieci serwisowej Porsche.