Jesień i zima to wymagający okres dla naszych pojazdów. Deszcz, śnieg, zalegające na ulicach liście, błoto pośniegowe czy  sól drogowa – wszystko to źle wpływa na kondycję ich nadwozia. Dlatego ważne jest, aby właściwie zabezpieczyć swój samochód. Z  pomocą  przychodzą specjalne preparaty, ale też firmy, które specjalizują się w utrzymaniu pojazdów w dobrej kondycji.

Przed sezonem warto zapewnić skuteczną i trwałą ochronę lakieru. Jedną z możliwości zabezpieczenia  jest  aplikacja  powłoki  z twardego wosku, który chroni lakier przed osadami i brudem. Zależnie od wosku, którego używamy, zapewnia to ochronę nawet na kilka miesięcy. Zabezpieczony w ten sposób lakier zachowuje na długo piękny wygląd, a mycie samochodu jest łatwiejsze.

Najtrwalszym zabezpieczeniem jest aplikacja powłoki ceramicznej na wszystkie elementy lakierowane i plastikowe. Nanotechnologie udoskonalają powierzchnie i pomagają utrzymać je w czystości. Nałożone raz, nie wymagają częstego powtarzania zabiegów, a efekt jest długo widoczny. Trwałość takich produktów liczy się w latach.

Warto wziąć pod uwagę oddanie auta przed sezonem jesienno-zimowym w ręce fachowców. Liderem w tej dziedzinie jest Gtechniq, brytyjska firma, która jako pierwsza na świecie stworzyła sieć salonów detailingowych. Gtechniq posiada własną sieć autoryzowanych salonów na terenie Polski. Oprócz zabiegów z użyciem kompozytu ceramicznego firma oferuje tez szeroki wybór kosmetyków samochodowych. Krótszy dzień, padający deszcz i śnieg ograniczają widoczność, dlatego dobrze jest zadbać o szyby. Wyjściem jest aplikacja tzw. niewidzialnej wycieraczki, która minimalizuje przywieranie szronu i lodu do szyb. - Autoryzowany Instalator Gtechniq jest dla samochodu tym, czym lekarz specjalista dla Twojego ciała w prywatnej klinice, gdzie możesz liczyć na najwyższy poziom obsługi oraz specjalistyczne preparaty. Tak jak swoje zdrowie najlepiej powierzyć specjaliście tak zabezpieczenie lakieru warto powierzyć Autoryzowanym Instalatorom, którzy nakładają najskuteczniejsza ochronę lakieru w postaci kompozytu ceramicznego Crystal Serum z 7 letnia gwarancją. - mówi Michał Zaborowski, Managing Director w Gtechniq Polska.

AUTO W DOBREJ KONDYCJI

Można zacząć od dostępnych w dyskontach kosmetyków, które jednak nie do końca spełniają swoja funkcje, po produkty z najwyższej półki, które wytrzymują kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Ze względu na trudność ponownej aplikacji w warunkach zimowych polecamy jednak wybrać te najtrwalsze, które są odporne na ścieranie. Jednym z najważniejszych elementów w warunkach ograniczonej widoczności są światła. Ich odpowiednia kondycja to mniejsze ryzyko niepożądanej przygody. Jeśli klosze lamp zżółkły, stały się mniej przejrzyste i matowe, należy zabezpieczyć reflektory nowa warstwa ochronna, najlepiej ceramiczna, przeznaczona do plastików.

Pamiętajmy też, ze w okresie zwiększonej zachorowalności na grypę powłoki ochronne zastosowane we wnętrzu samochodu mogą ustrzec nas przed chorobami. Na rynku dostępne są produkty antybakteryjne i antygrzybiczne, które aktywnie zmniejszają ilość mikrobów i drobnoustrojów na powierzchni i w strukturze materiału. No i podstawowa kwestia, czyli garaż.

Niezastąpiony w zimowy czas. Na rynku dostępne są składane modele, zbudowane z paneli poliwęglanowych, które ochronią nasz pojazd przed śniegiem czy deszczem (np. marki Gazebox Polska).