Marka Abarth w sezonie 2014 potwierdza obecność w zawodach, będących wyzwaniem dla młodych kierowców. Tym samym firma zachowuje wierność filozofii swojego założyciela - Carlo Abarth'a, który pozwolił wielu zawodnikom zadebiutować w wyścigach samochodowych i zaprezentować swoje umiejętności w samochodach wyścigowych w przystępnych cenach.

Głównym punktem tegorocznego programu jest Europejski Puchar Abartha. Te zawody w nadchodzącym sezonie będą rozgrywane w ramach weekendu WTCC (mistrzostw świata samochodów turystycznych). Abarthy 695 Assetoo Corse rywalizować będą podczas mistrzowskich rund w Le Castellet we Francji, na Salzburgringu w Austrii, w Spa Francorchamps w Belgii oraz w Pergusie we Włoszech. Najciekawsze momenty wyścigów zostaną zaprezentowane przez stację Eurosport.

Innymi międzynarodowymi mistrzostwami są Puchar Abartha 500 Beneluksu i Puchar Abartha 500 Skandynawii, podczas którego w tym roku oprócz wyścigów na szwedzkich torach zostaną rozegrane dwa wyścigi w Norwegii. W minionym sezonie w we wszystkich pucharach uczestniczyło ponad 150 kierowców.

Dla włoskich mistrzostw Formuły 4 firma Abarth ma dostarczać silnik 1.4T-Jet "Carter Secco" o mocy 160 KM. W tej kategorii startują młodzi kierowcy wywodzący się z torów kartingowych, którzy ukończyli 15 lat.