Suzuki Vitara łączy w sobie cechy różnych samochodów: kompaktowego hatchbacka i SUV-a. W rezultacie świetnie sprawdza się w codziennej jeździe, jak i podczas rodzinnych wyjazdów dzięki przestronnej kabinie i pojemnemu bagażnikowi (375 l).

Auto wyróżnia się nowoczesną stylistyką nadwozia z elementami nawiązującymi do bogatej tradycji Suzuki w segmencie SUV. Właściciel Vitary ma szerokie możliwości personalizacji auta, może wybierać spośród wielu opcji kolorystycznych karoserii, detali nadwozia i pakietów stylizacyjnych oraz elementów wystroju nowocześnie zaprojektowanego wnętrza.

Wysoki prześwit (185 mm) pozwala na bezproblemowe pokonywanie krawężników, kolein czy śnieżnych zasp na drodze, a także ułatwia wsiadanie i wysiadanie z auta. Na życzenie SUV może być wyposażony w inteligentny napęd Allgrip Select, który pozwala kierowcy wybrać między 4 trybami pracy w zależności od warunków drogowych. Zwiększa on nie tylko przyjemność prowadzenia, lecz przede wszystkim poziom bezpieczeństwa przy zachowaniu niskiego zużycia paliwa.

Suzuki Vitara Foto: Auto Świat
Suzuki Vitara

Nowa Vitara jest oferowana z dwoma silnikami benzynowymi do wyboru: 1.6 Dualjet o mocy 120 KM i turbodoładowanym Boosterjet o pojemności 1,4 l i mocy 140 KM. W obu wersjach można zamówić ręczną lub automatyczną skrzynię biegów i zdecydować się na wariant 2WD bądź 4WD.

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie samochodu bez nowoczesnych multimediów i asystentów jazdy. Suzuki proponuje wielofunkcyjny duży ekran dotykowy z możliwością łatwego podłączenia smartfona. O bezpieczeństwo pasażerów dba zaawansowany system Radar Brake Support, który ostrzega kierowcę o przeszkodzie z przodu, a w przypadku braku reakcji potrafi samodzielnie rozpocząć hamowanie i zapobiec kolizji lub ograniczyć jej skutki. Przydatna opcja w dużym ruchu miejskim.

Atutem Suzuki Vitary jest również atrakcyjnie skalkulowany cennik, który rozpoczyna się od 61 900 zł. Wersję z napędem na 4 koła Allgrip można mieć już w cenie 69 900 zł.