Do 16 baz lotniczych Pogotowia w całej Polsce Toyota dostarczyła 20 komór dekontaminacyjnych. Komory służą do dezynfekcji ratowników po powrocie z transportu osoby zakażonej koronawirusem lub z podejrzeniem takiego zakażenia. W akcji wzięło udział 10 dealerów prowadzących kilkanaście autoryzowanych salonów w całym kraju. Inicjatorem współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym jest wypożyczalnia samochodów TM Flota należąca do Grupy Cygan.

Akcja trwała od 22 do 27 kwietnia. Wzięły w niej udział firmy: TM Flota, Grupa Cygan (Toyota Marki, Toyota Żerań, Toyota Poznań), Toyota Auto Podlasie, Toyota Romanowski oraz salony Toyota Ełk, Toyota Bydgoszcz, Toyota Zabrze, Toyota Bońkowscy Poznań, Toyota Auto Park Lublin, Toyota Olsztyn i Toyota Czajka.

Współpraca Toyoty z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym to kolejny etap ogólnopolskiej akcji #jedziemyzpomocą, w której biorą udział dealerzy Toyoty w całej Polsce. W jej ramach Toyota Motor Poland oraz salony marki dostarczają samochody do użytku szpitali zakaźnych w całej Polsce. Akcja jest nieustannie rozwijana, w miarę jak szpitale specjalizujące się w leczeniu Covid-19 zgłaszają zapotrzebowanie na kolejne samochody.