Polo pana Sławomira wciąż ma oryginalny silnik i skrzynię biegów. Nigdy nie było holowane i transportowane na lawecie. „Przez milion kilometrów i 13 lat eksploatacji samochód nigdy mnie nie zawiódł ” – powiedział pan Sławomir, właściciel Polo z przebiegiem miliona kilometrów.Niewielki Volkswagen został kupiony 26 kwietnia 2004 roku jako nowy w Piotrkowie Trybunalskim. Początkowo był używany w firmie transportowej. Bardzo często zdarzało się, że na liczniku VW Polo przybywało po 15 – 20 tys. km. miesięcznie. Obecnie służy już jako samochód osobowy.Niedawno Volkswagen Polo pan Sławomira przeszedł gruntowny przegląd w serwisie Autoweber w Zduńskiej Woli. Podczas wizyty wymieniono rozrząd, wszystkie filtry, pióra wycieraczek oraz przednie tarcze i klocki hamulcowe. „Nieczęsto wykonuję przeglądy serwisowe przy przebiegu 1 miliona kilometrów."

Jak na taki przebieg, Polo pana Sławomira jest w bardzo dobrym stanie. Poza czynnościami związanymi z okresowym przeglądem wymieniliśmy jedynie amortyzatory pokrywy bagażnika oraz mechanizm przednich wycieraczek” – powiedział Paweł Ładziak, który wykonywał przegląd Polo.

Do dzisiaj Volkswagen sprzedał na świecie 14 milionów egzemplarzy Polo pięciu generacji. Miesiąc temu w Berlinie została zaprezentowana już szósta generacja małego Volkswagena. W najnowszym raporcie stanu technicznego DEKRA Volkswagen Polo zajął wysokie trzecie miejsce w klasie małych aut z przebiegiem od 100 do 150 tys. km.