RSMP powracają w rejon Kaszub po dwuletniej przerwie. Tegoroczna edycja w niewielkim jednak stopniu przypominać będzie te znane z lat ubiegłych. W myśl nowego regulaminu RSMP, rajd przybrał bardziej kompaktową, dwudniową formę, a tradycyjne kaszubskie szutry ustąpiły miejsca zróżnicowanym technicznie trasom o nawierzchni asfaltowej. Rywalizacja toczyć się będzie na ośmiu odcinkach specjalnych o łącznej długości 126,4 km położonych w rejonie jezior: Ostrzyckiego i Raduńskiego.

Zawody bazować będą w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo, gdzie ulokowane zostaną: Biuro Rajdu, Punkt Kibica, Parki Serwisowy, i gdzie w sobotę o godzinie 13:45 odbędą się ceremonia otwarcia rajdu oraz uroczysty startu. Następnie zawodnicy udadzą się do serca Kaszub, by dwukrotnie pokonać docinek specjalny Kartuzy.

Właściwa część zmagań odbędzie się w niedzielę podczas dwóch pętli złożonych z odcinków Wieżyca, Chmielno i Gdańsk. Wieńczący rywalizację, drugi przejazd odcinak Gdańsk o godzinie 15:05 stanowić będzie tzw. Power Stage, czyli wzorowany na mistrzostwach świata, transmitowany na żywo przez kanał TVP Sport superoes, za który czołowa trójka nagrodzona zostanie dodatkowymi punktami w klasyfikacji generalnej sezonu.

Na liście zgłoszeń widnieje 49 załóg. Z numerem pierwszym wystartuje trzykrotny Mistrz Polski Bryan Bouffier pilotowany przez Thibaulta De la Haye w Fordzie Fiesta Proto. Na starcie pojawią się także liderzy klasyfikacji generalnej RSMP Grzegorz Grzyb z Robertem Hundlą, zwycięzcy Rajdu Karkonoskiego Łukasz Habaj z Piotrem Wosiem oraz obchodzący dwudziestolecie startów w RSMP Tomasz Kuchar oraz wciąż nieobliczalny Filip Nivette, który był o krok od sprawienia sensacji podczas Rajdu Świdnickiego. Wszyscy również wystartują Fordami Fiesta, tyle że w specyfikacji R5.

Odcinek Testowy odbędzie się w sobotę w godzinach 8:00-12:00 w Gdańsku przy Wisłoujściu, a prowadzić będzie ulicami: Śnieżną, Handlową, Starowiślaną i Wyzwolenia.

Informacja na temat zamknięcie ruchu drogowego podczas rajdu:

Sobota (20 czerwca):

Odcinek Testowy Gdańsk Wisłoujście: 6:30 – 12:30

Odcinek Kartuzy: 14.30 – 20.00.

Niedziela (21 czerwca):

Odcinek Wieżyca: 6:50 – 14:00 (możliwy przejazd w godzinach: 9:45 – 11:00)

Odcinek Chmielno: 7:20 – 14:30 (możliwy przejazd w godzinach: 10:15 – 11:30)

Odcinek Gdańsk (Power Stage): 9:00 – 17:00 (możliwy przejazd w godzinach: 12:00 – 13:30)