Wielki Finał AP EXPERT trwał aż 3 dni. By zawalczyć o prestiżowy tytuł „Wybitny Wśród Ekspertów” laureaci przyjechali już w piątek. Ze względu na położenie Arłamowa, pierwszy dzień pobytu był dniem odpoczynku i relaksu dla naszych gości, szczególnie, że niektórzy z nich pokonali ponad 1000 km, by walczyć o pulę nagród wartą prawie PÓŁ MILIONA złotych.

Sobotni dzień był już dniem pełnym napięcia i atrakcji. Po porannym finale teoretycznym, uczestnicy odwiedzili targi warsztatowe partnerów promocji, podczas których zostali ogłoszeni finaliści Wielkiego i Małego Finału. Targi i finał praktyczny odbyły się przed wejściem do hotelu, dlatego cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. Podczas zadań praktycznych rozpoczęły się już wielkie emocje. Każdy z finalistów wykazał się niebywałą wiedzą i umiejętnościami, ale „Wybitny Wśród Ekspertów” mógł być tylko jeden. Ten zaszczytny tytuł przypadł w tym roku panu Jackowi Bagińskiemu, który reprezentował firmę AUTOMAX. To już stały uczestnik Wielkiego Finału, w zeszłym roku zajął II miejsce, to w tym roku przyszła pora na najwyższe podium.

Po dopołudniowych zmaganiach uczestnicy zostali zaproszeni do skorzystania z przygotowanych atrakcji. Całe popołudnie spędzili na wybranych wcześniej aktywnościach. Tym razem, aby dopasować się do gustów i umiejętności, zaproponowaliśmy możliwość wyboru atrakcji, w których uczestnicy mieli wziąć udział. Biorąc pod uwagę okoliczności przyrody, nie mogło zabraknąć off-roadu w wydaniu samochodowym i na quadach. Widoki można było podziwiać z poziomu helikoptera lub przemierzając las pieszo, przy okazji rozgrywając zaaranżowaną bitwę paintballową. Na strzelaniu kulkami z farbą jednak się nie skończyło. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił na profesjonalnej strzelnicy, strzelając już tym razem z ostrej amunicji, a dla tych naprawdę odważnych przygotowano 19k-metrową ściankę wspinaczkową. Pomyśleliśmy również o spokojniejszych aktywnościach, zapraszając naszych gości na naukę gry w golfa lub na rytuały w ruskiej bani. Oczywiście wszystko z przepięknym widokiem na bieszczadzkie klimaty.

Po sporej dawce atrakcji przyszła pora na coroczną Wieczorną Galę, którą prowadził, tak jak targi i finały, znakomity prezenter, kierowca wyścigowy, dziennikarz motoryzacyjny Adam Kornacki. Wspólnie z prezesem Aleksandrem Góreckim przywitali wszystkich uczestników finału 5. edycji AP EXPERT. Prezes nie tylko opowiedział o ciągłym rozwoju spółki, ale także przedstawił historię powstania firmy Auto Partner, którą także ukazał odtworzony film jubileuszowy, na końcu którego nastąpiła premiera nowego logotypu Auto Partner SA. Było to sporym zaskoczeniem dla wszystkich uczestników, ale gromkie brawa potwierdziły trafność decyzji.

Wręczeniu nagród towarzyszyły także wielkie emocje, cała publiczność rozświetlonego Patio Hotelu Arłamów zamarła w oczekiwaniu na kolejno wyczytywane nazwiska. Wręczeniu bonów na zakup sprzętu warsztatowego z oferty Auto Partner SA towarzyszyła nie tylko radość zwycięzców, ale także ich satysfakcja z zajętego miejsca i poczucie bycia najlepszym z najlepszych. Główna nagroda – samochód Škoda Karoq – trafiła do firmy AUTOMAX, którą reprezentował właściciel Jacek Bagiński, wielokrotny uczestnik finałów AP EXPERT.

Po wielkich emocjach przyszedł czas na część artystyczną wieczoru – sporą dawkę doskonałej zabawy zapewnił nie tylko występ znakomitego mima Ireneusza Krosnego, ale także pokaz wyśmienitego tańca irlandzkiego przy dźwiękach iście irlandzkiej muzyki, a wszystko za sprawą zespołu Carrantuohill. Całość uzupełnił swym pokazem iluzji Maciej Król i niesamowity DJ, który sprawiał, że do bladego świtu parkiet był stale pełny.

Finałowe miejsca zajęli reprezentanci firm:

Wielki Finał

1 miejsce: AUTOMAX – Jacek Bagiński

2 miejsce: AUTO-BOGUS BOGUS WIESŁAW – Łukasz Bogus

3 miejsce: Warsztat Samochodowy Szukała Edward – Michał Szukała

4 miejsce: ADAM-SERWIS ADAM SOBISZ – Damian Sobisz

5 miejsce: Mroczek i Synowie  – Dawid Wolak

Mały Finał

1 miejsce: Marcin Drabczyk-Robert Drabczyk S.C. – Marcin Drabczyk

2 miejsce: TIP TOP Ziółkowski – Krzysztof Grudzień

3 miejsce: Klag Motors – Karol Klag

4 miejsce: Euromot S.C. – Józef Wider

5 miejsce: Pro Auto J.Puterko M.Ogonowski – Jacek Puterko

Już dziś zapraszamy do przyszłorocznej edycji AP EXPERT – może to właśnie Ty zostaniesz Wybitnym Wśród Ekspertów 2019 roku!

Partnerami tegorocznej edycji AP EXPERT 2018 byli:

Partnerzy tytularni: Bosch, Castrol, ZF [SACHS + LEMFÖRDER + TRW]

Partnerzy główni: Meyle, Febi, Blue Print, Quaro, ContiTech, Valeo, NK, Schaeffler (LuK, INA, FAG, Ruville), NRF, MaXgear, Rymec, Philips, SKF, Bilstein, MANN-FILTER