Najnowsza generacja Audi A5 Cabriolet jest większa od poprzednika (4.67 m długości), jednak jej masę zredukowano o około 40 kg. Sztywność skrętną nadwozia, tak trudną do osiągnięcia w przypadku kabrioletów, poprawiono aż o 40 proc. Audi A5 Cabriolet to przy tym - jak zapewnia producent - samochód całoroczny. Został wyposażony w dach z tkaniny, który jest odpowiednio zaimpregnowany i ocieplony, aby zapewnić pasażerom komfort niezależnie od warunków pogodowych. Składa się on do bagażnika zajmując 60 l z całkowitej objętości 380 l, a operacja ta zajmuje 15 sekund. Można ją wykonać do prędkości 50 km/h.

We wnętrzu mogą podróżować cztery osoby, a dbać o ich komfort będą m.in. seryjne mikrofony systemu sterowania głosowego umiejscowione przy fotelach kierowcy i pasażera. Źródłem dźwięku, jak w innych modelach Audi, może być opcjonalny system o mocy 755 W sygnowany przez firmę Bang & Olufsen. Poza tym A5 Cabrio można będzie zainstalować wszystkie inne dodatki dostępne w ofercie producenta, z wyświetlaczem Virtual Cocpit na czele.

Oferta silników dla tego modelu będzie się stopniowo powiększać - w momencie wejścia na rynek planowane są jednostki 2.0 TFSI/252 KM, 2.0 TDI/190 KM oraz 3.0 TDI/218 KM. Niedługo potem ofertę uzupełnią motory 2.0 TFSI/190 KM oraz 3.0 TDI/286 KM. W porównaniu do poprzedników, mają one zużywać o 20 proc. mniej paliwa. Do przeniesienia napędu może służyć przekładnia manualna 6-stopniowa, 7-stopniowa dwusprzęgłowa skrzynia S tronic lub 8-stopnowa automatyczna Tiptronic. Moc generowana przez silnik może trafiać na przednią lub obie osie za pośrednictwem systemu Quattro (seryjny z silnikiem 3.0 TDI/286 KM).

Dla kierowców, którzy oczekują więcej mocy, przygotowane zostanie Audi S5 Cabrio. W czasie jazdy z otwartym dachem będą mogli oni wsłuchiwać się w klang 6-cylidrowego silnika 3.0 TFSI o mocy 354 KM, dzięki któremu S5 Cabriolet będzie przyspieszać od 0 do 100 km/h w 5,1 s. Nie są znane jeszcze ceny A5 Cabriolet w polskich salonach. Na niemieckim rynku trzeba za niego zapłacić minimum 49 350 euro. Audi S5 Cabriolet wycenione zostało na co najmniej 67 800 euro.