Informacje o odnowieniu marki Horch wypłynęły od przedstawicieli firmy z Ingolstadt, dlatego można się domyślać, że pracę nad wskrzeszeniem marki Horch już trwają. Tu warto przypomnieć, że Horch przed wojną należał do Auto Union, które przekształciło się później w markę Audi. Zresztą marka Horch jest symbolizowana jednym z pierścieni z aktualnego logo marki Audi. Pierścienie reprezentują cztery marki: Audi, DKW, Wanderer i właśnie Horch.

Audi poszło śladami Mercedesa, który wskrzesił Maybacha po raz drugi, jako najbardziej eksluzywną wersję modelu klasy S. W przypadku Horcha ma być podobnie, logo pojawi się na najbogatszej wersji wyposażeniowej sedana A8.

Według informatora, wersja specjalna otrzyma specjalne wyposażenie, w tym różne koła i prawdopodobnie logo Horcha na bokach lub słupku C. Poziom wykończenia Horch może być dostępny z podwójnym turbodoładowanym silnikiem W12, jeśli taki model pojawi się na rynku. Wersja W12 jest już gotowa do wprowadzenia na rynek, ale na razie wstrzymano jej debiut. Wiadomo też, że na pewno pod maską Horcha pojawi się także benzynowy V8.

Historia Horcha

Horch był znaną i cenioną niemiecką marką na początku XX wieku, konkurując z Mercedesami i Benzem, jeszcze zanim te dwie firmy połączyły się. Horch 8 stał się synonimem elegancji, luksusu i najnowocześniejszej technologii w niemieckiej konstrukcji samochodowej. Firma Horch zaczęła również ustanawiać standard na skalę międzynarodową. W 1932 roku udział firmy w rynku w klasie aut z silnikami powyżej 4,2 litra w Niemczech wynosił ponad 44 procent! Jeździli nim Hitler i wysoko postawieni naziści.

Założony w 1904 r. Horch był niezależny do 1932 r., kiedy to wielki kryzys zmusił tę i trzy inne firmy (Audi, DKW, Wanderer) do połączenia sił jako Auto Union. O wyborze marki Horch, a nie Wenderer czy DKW zdecydowała pewnie historia samego Augusta Horcha, który był nie tylko założycielem Horcha, ale także Audi. Produkcja luksusowych samochodów w dużej mierze zakończyła się w 1940 r. na rzecz pojazdów wojskowych. Po wojnie marka została na krótko wskrzeszona w NRD.