Pojazdy - najpopularniejszy środek trwały wykorzystywany w działalności gospodarczej w małych i dużych firmach, jest teraz nabywany przez przedsiębiorców na ogół w leasingu, za gotówkę lub w tradycyjnym kredycie.

Wykorzystując nasze  doświadczenia zdobyte na rynku leasingowym, możemy zaoferować klientom także pożyczkę, która jest łatwa do uzyskania (mniej formalności, krótsze procedury niż przy typowej umowie kredytowej), a dodatkowo ma tę zaletę, że to klient jest właścicielem pojazdu. Części przedsiębiorców, szczególnie tych z grupy małych i mikro firm, bardzo na tym zależy - tłumaczy Tomasz Gęsicki, odpowiedzialny w BZ WBK Leasing za segment finansowania pojazdów. Pożyczka na pojazdy firmowe została wprowadzona na bazie doświadczeń Spółek Leasingowych WBK w branży rolniczej (gdzie pożyczki stanowią prawie 90% sprzedanych produktów) oraz branży medycznej.

Ważną korzyścią wprowadzonej przez nas pożyczki jest sposób zabezpieczenia umowy. BZ WBK Leasing proponuje przewłaszczenie, a więc prostą umowę, która nie wymaga zaangażowania sądu tak jak przy zastawie rejestrowym lub sądowym - co na ogół proponują instytucje finansowe na rynku - mówi Daniel Mrozek, odpowiedzialny w BZ WBK Leasing za rozwój oferty produktowej. Ponadto klienci, którzy zdecydują się wziąć pożyczkę, mogą - tak samo jak przy leasingu - skorzystać

z atrakcyjnych pakietów ubezpieczenia obejmujących ubezpieczenie komunikacyjne, Assistance, Ochronę Prawną oraz ubezpieczenie Bezpieczna Rata.

Pożyczka na samochody firmowe dostępna jest w procedurze uproszczonej, przy której wymagane są wyłącznie podstawowe dokumenty przedsiębiorcy. Nowy produkt BZ WBK Leasing umożliwia finansowanie zarówno nowych, jak i używanych pojazdów.

Samochody to podstawowe narzędzie prowadzenia biznesu praktycznie w każdej firmie i jeden

z kluczowych segmentów działalności Spółek Leasingowych BZ WBK (obok maszyn rolniczych

i sprzętu medycznego). Jak twierdzą eksperci firmy, w tym segmencie najszybciej i najwyraźniej widać oznaki poprawy koniunktury gospodarczej. Sprzedaż aut z kratką w czerwcu br. wzrosła niemal

o jedną czwartą w porównaniu do maja tego roku, zaś leasing pojazdów w pierwszym półroczu

2010 r. zanotował ponad 10% wzrostu.