Katalog umożliwia porównanie parametrów auta, a także nałożenie zdjęć dwóch aut na siebie, co pozwala od razu dostrzec różnice w wymiarach, kształtach czy detalach. Porównywać w ten sposób można zarówno karoserie pojazdów, jak też ich wnętrza, np. deski rozdzielcze.

Wszechstronne porównywanie aut to jedna z zalet Auto Katalogu. Kolejną jest kalkulator finansowy przygotowany z firmą Idea Getin Leasing. Dzięki kalkulatorowi można przeprowadzić szybkie symulacje wszystkich dostępnych form finansowania wybranego samochodu. Wystarczy wprowadzić podstawowe dane, jak długość umowy, wysokość wkładu własnego, aby uzyskać informację o wysokości raty miesięcznej kredytu czy leasingu.

Dostępna jest także informacja o tzw. wartości rezydualnej auta po okresie 5-letniej eksploatacji – mówiąc prościej – za ile auto będziemy mogli wówczas sprzedać.

Auto Katalog Samaru jest dostępny na stronie: www.autokatalog.pl. Korzystanie z niego jest bezpłatne, nie wymaga żadnego logowania się czy podawania danych. Dostępny jest też na urządzeniach mobilnych.