W ciągu trzech ostatnich kwartałów na naszych drogach pojawiło się 258 240 osobówek kupionych w salonach od dilerów. W porównaniu z poprzednim rokiem mamy wzrost o 5,4 proc. Zdecydowaną większość stanowią zakupy firmowe.

Nabywcy indywidualni kupili w tym czasie 92,5 tys. samochodów, czyli o prawie 4 proc. mniej niż przed rokiem. Firmy natomiast kupiły blisko 166 tys. aut. W tej grupie są z pewnością osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.

Liderką rynku nadal jest Skoda, a Octavia i Fabia to najczęściej kupowane w Polsce modele. Po 9 miesiącach na drugim miejscu jest Toyota, za nią VW, Opel i Ford. W pierwszej piątce najpopularniejszych modeli są (poza Skodami) VW Golf, Opel Astra i Toyota Auris.

Klienci indywidualni najczęściej wybierali natomiast: Skodę Fabię, Opla Corsę, Toyotę Yaris, Opla Astrę i Skodę Rapid. Widać więc, że te optymistyczne wyniki sprzedaży dilerzy zawdzięczają głównie zakupom dokonywanym przez firmy. Klienci indywidualni przeczesują komisy i ogłoszenia.

W najnowszym numerze tygodnika Auto Świat (32/2015) piszemy m.in. o nowościach Audi, dzielimy się wrażeniami z pierwszej jazdy samochodem Peugeot 308 GTi oraz porównujemy nowego Opla Astra z Volkswagenem Golfem.

Nasi dziennikarze porównali Volkswagena T6 z Mercedesem klasy V. Testowaliśmy nową Hondę CR-V oraz Hyundaia i20.

Co trzeba wiedzieć, gdy wybieramy się do Anglii po kupno samochodu? Oceniamy używanego Seata Exeo oraz przedstawiamy 12 aut, które mają zadatek na youngtimery.

Więcej, w najnowszym wydaniu tygodnika Auto Świat – w sprzedaży od poniedziałku 12 października 2015 r.

Foto: auto świat / Auto Świat

Zapraszamy także na nasze łamy, do iPada i na oraz na nasz profil na Facebooku. W tej chwili mamy już ponad 130 tys. fanów. Ich liczba wciąż rośnie. A skoro już jesteśmy przy nowoczesnych mediach, to przypominamy o cotygodniowej wersji Auto Świata na tablety, w której oferujemy odbiorcom nie tylko to, co publikujemy w wersji drukowanej, lecz także dodatkowe zdjęcia i filmy.

Zapraszamy do lektury!