Miejmy nadzieję, że nie będą to wydatki na pomniki pamięci narodowej. Nic praktycznie nie było o ochronie środowiska, a samochody – jak wiadomo – po aferze Volkswagena są ostatnio mocno piętnowane jako te, które szkodzą przyrodzie i człowiekowi. W wielu krajach rządy podjęły w tej sprawie konkretne decyzje, a przynajmniej zarządzono kontrolę aut niektórych marek pod względem emisji szkodliwych substancji. Nadal chyba będziemy największym złomowiskiem Europy, gdyż co roku wjeżdża do nas ponad pół miliona starszych niż 12 lat samochodów z zagranicy.

Chętnie też dowiedzielibyśmy się, czy odbieranie prawa jazdy przez policjantów za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym jest zgodne z prawem i sprawiedliwością. Podobno też ma być zlikwidowana Generalna Inspekcja Transportu Drogowego. Ale tylko podobno...

W najnowszym wydaniu tygodnika Auto Świat przeczytamy m.in. o nowościach BMW i Mercedesa, wrażenia z jazdy następca Laguny, a także o sportowym Seacie po face liftingu.

Porównaliśmy kompaktowe hatchbacki, jeździliśmy nowym Subaru Levorg, Fordem C-Max Van po liftingu oraz z Czytelnikami testowaliśmy hybrydową Toyotę Aulis.

Radzimy – kiedy i gdzie najlepiej zrobić wymianę oleju. Jak to załatwić? Auto zastępcze na koszt ubezpieczyciela oraz co trzeba zrobić, żeby pozbyć się kratki.

Z drugiej ręki – Skoda Yeti (od 2009 r.) – oceniamy wady i zalety. Wybraliśmy 10 mocnych, dużych i niedrogich aut. Dowiemy się także, co można samodzielnie wykonać w Suzuki Swift.

W fascynacjach opisujemy Citroëny Cactus M i Méhari.

To najważniejsze tematy z najnowszego wydania tygodnika Auto Świat, który jest w sprzedaży od 23 listopada 2015 r.

 Foto: auto świat / Auto Świat

Zapraszamy także na nasze łamy, do iPada i na oraz na nasz profil na Facebooku. W tej chwili mamy już prawie 135 tys. fanów. Ich liczba wciąż rośnie. A skoro już jesteśmy przy nowoczesnych mediach, to przypominamy o cotygodniowej wersji Auto Świata na tablety, w której oferujemy odbiorcom nie tylko to, co publikujemy w wersji drukowanej, lecz także dodatkowe zdjęcia i filmy.

Zapraszamy do lektury!