Nasi dziennikarze radzą jak kupować auto w internecie, a także o tym co należy wiedzieć i zrobić. Gdy mamy wypadek na drodze. Dowiemy się także wszystko o amortyzatorach.

Z drugiej ręki – test na dystansie 100 tys. km Mazdy MX-5 oraz diesle z lat 90. XX wieku.

Zaledwie 38 proc. z ok. 320 tys. nowych samochodów sprzedanych w 2014 roku w Polsce trafiło do prywatnych nabywców. O wiele więcej kupują firmy. A jakie auta Polacy wybierają najczęściej? Po wyłączeniu ze statystyk klientów firmowych najlepiej sprzedającymi się samochodami w poszczególnych segmentach są: Opel Corsa i Toyota Yaris, Toyota Auris i VW Golf, Dacia Duster oraz – z nieco słabszym wynikiem – Kia Sportage. Te właśnie auta przekazaliśmy naszym Czytelnikom do specjalnego testu. Mieli oni wybrać swoich faworytów w poszczególnych klasach i wytypować ten samochód, który najbardziej spełniłby ich oczekiwania.

My zaś, jak co tydzień, opisujemy jeszcze tajne projekty aut, które pojawią się na rynku dopiero za kilka lat.

Dziś pokazujemy pierwsze zdjęcia nowego Mercedesa klasy A oraz jego rodziny, a tak- że następnej generacji Audi A3. Mamy również długodystansowy test Mazdy CX-5 oraz przegląd aut używanych z niezawodnymi dieslami.

 Foto: ACZ / Auto Świat

Zapraszamy także na nasze łamy, do iPada i na oraz na nasz profil na Facebooku. W tej chwili mamy już ponad 100 tys. fanów. Ich liczba wciąż rośnie. A skoro już jesteśmy przy nowoczesnych mediach, to przypominamy o cotygodniowej wersji Auto Świata na tablety, w której oferujemy odbiorcom nie tylko to, co publikujemy w wersji drukowanej, lecz także dodatkowe zdjęcia i filmy.