Czy wiecie, ile kosztuje utrzymanie samochodu... dziennie? Obliczyliśmy to za Was, biorąc pod uwagę koszty paliwa, przeglądów, drobnych i większych, ale bardzo przewidywalnych usterek. Doliczyliśmy zużycie opon i konieczność kupna ubezpieczenia OC, a w przypadku nowego auta – także AC. Przy założeniu, że kupujemy samochód na kredyt, doliczyliśmy raty i koszty kredytu. Pamiętaliśmy, że kupując samochód za gotówkę, trzeba do kosztów używania samochodu doliczyć koszty utraty wartości. A zatem: używanie nowego samochodem z łatwością przekracza... 100 zł dziennie. Dowiedz się, jak do tego doszliśmy czy posiadanie starszego auta kosztuje mniej.

Auto Świat Extra Poradnik – ile kosztuje utrzymanie samochodu? Foto: Maciej Brzeziński / Auto Świat
Auto Świat Extra Poradnik – ile kosztuje utrzymanie samochodu?

Kolor samochodu... czy to kwestia wyłącznie estetyczna? Dowiedz się, dlaczego w polskich warunkach, kupując nowy samochód, lepiej unikać ciemnych kolorów – czarnych i granatowych. Przy okazji podpowiadamy, jakie kolory lakierów są najbardziej praktyczne, które optycznie zużywają się wolniej od innych i na czym polega, skąd się bierze optyczne zużycie lakieru.

Auto Świat Extra Poradnik: kolor auta – jak wybrać mądrze? Foto: Auto Świat
Auto Świat Extra Poradnik: kolor auta – jak wybrać mądrze?

Kupujesz opony i felgi? Weź pod uwagę, że do jednego samochodu można dobrać kilka rozmiarów felg i kompatybilnych z nimi opon. Konfigurując koła do samochodu można skutecznie modyfikować jego właściwości jezdne – nie ma tańszego sposobu na tuning układu jezdnego, niż ingerencja w felgi i opony. Ale rozmiar opon i felg wpływa nie tylko na osiągi auta – to także ważna kwestia w odniesieniu do trwałości ogumienia. A zatem: jak dobrać opony i felgi, by być zadowolonym?

Auto Świat Extra Poradnik – jak dobrać felgi i opony Foto: Auto Świat
Auto Świat Extra Poradnik – jak dobrać felgi i opony

Zapraszamy do renomowanych punktów sprzedaży prasy, w tym na stacje benzynowe i do saloników prasowych!

Auto Świat Extra Poradnik Foto: Auto Świat
Auto Świat Extra Poradnik