• Na początku w nowej hali produkcyjnej zostanie zatrudnionych 120 osób
  • W kolejnych latach, w miarę jak będą rosły moce produkcyjne, załoga powiększy się do łącznej liczby 800 osób

Firma Adient, globalny lider produkcji siedzeń dla przemysłu motoryzacyjnego, w tym tygodniu będzie świętować otwarcie drugiej hali produkcyjnej w Siemianowicach. Jako Center of Excellence w dziedzinie konstrukcji i podzespołów mechanicznych siedzeń nowy budynek będzie pierwszym europejskim zakładem firmy Adient produkującym lekkie modułowe prowadnice do siedzeń nowej generacji Track 3000.

Mariusz Reczko, dyrektor zakładu w Siemianowicach, powiedział: „Lokalizacja geograficzna oraz niewielka odległość od zakładów takich producentów samochodów jak: Toyota, PSA (Citroen, Peugeot, Opel) i Fiat, powodują, że Siemianowice idealnie nadają się jako miejsce budowy naszego kolejnego zakładu. Od rozpoczęcia produkcji w 2006 r. zespół pracowników naszego dotychczasowego zakładu osiąga bardzo dobre wyniki pod względem zadowolenia klientów i doskonałości operacyjnej. Z uwagi na to, że druga hala została zbudowana w bezpośrednim sąsiedztwie, możemy korzystać z zasobów oraz doświadczenia pracowników firmy Adient w dotychczasowej fabryce. Będziemy na nich polegać szczególnie w pierwszych miesiącach, starając się jak najszybciej uruchomić produkcję”.

Nowy obiekt został zbudowany jako projekt typu greenfield w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Ta najnowocześniejsza fabryka zajmuje obszar 66 000 m2 i obejmuje halę tłoczni zajmującą 12 000 m2, wyposażoną w prasy o nacisku rzędu 1000-2000 t. Kolejne 22 000 m2 pomieszczą działy spawania, montażu, powierzchnię logistyczną oraz linię lakierniczą do malowania komponentów, zaplanowaną na drugą połowę tego roku. Nowy zakład produkcyjny będzie przede wszystkim dostarczał metalowe komponenty i konstrukcje do siedzeń, zwłaszcza duże elementy tłoczone, oparcia do foteli przednich i tylnych oraz nowej generacji prowadnice do siedzeń Track 3000.

- W pierwszej kolejności rozpoczniemy uruchamianie produkcji w nowej hali przy pomocy 120 pracowników. W kolejnych latach, w miarę jak będą rosły nasze moce produkcyjne, będziemy powiększać załogę do łącznej liczby 800 osób. Rozpoczął się proces rekrutacji, który dotyczy głównie technicznych stanowisk inżynierskich, takich jak inżynier produkcji, inżynier jakości czy inżynier ds. nowych uruchomień. Równolegle poszukujemy również osób na stanowiska techniczne, ślusarzy narzędziowych i operatorów maszyn. W związku z powyższym zapraszamy zainteresowane osoby do ubiegania się o te wolne stanowiska” – powiedział Tomasz Sołtysik, kierownik operacyjny odpowiedzialny za koordynację projektu.

Źródło: PAP